SON DAKİKA

Cumhuriyet Üniversitesi’nin sitesinden çıkarılan Atatürk figürü geri geldi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin, Alim Yıldız’ın 2016 yılında üniversiteye rektör olarak atanmasının ardından yenilenen internet sitesinden Atatürk ve Türk Bayrağı kaldırıldı.

Bu haber 02 Ekim 2017 - 10:27 'de eklendi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi’nin, Alim Yıldız’ın 2016 yılında üniversiteye rektör olarak atanmasının ardından yenilenen internet sitesinden Atatürk ve Türk Bayrağı kaldırıldı. Kamuoyundan gelen tepki üzerine bayrak ve Atatürk geri döndü.

Öte yandan yeni figürün önceki boyutlarından daha küçük olduğu ve önceki sitede yer alan ‘Cumhuriyeti seviyorum’ ifadesinin yerine yeni sitede ‘Gelenekten geleceğe’ ifadesinin yer aldığı görüldü.

CHP’Lİ İL BAŞKANI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Sitede geçen eylülde yapılan değişikliklere, CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu tepki göstermiş, yeni rektörü şu sözlerle eleştirmişti: “Geçen yıl göreve gelen Cumhuriyet Üniversitesi yönetimi 1 yıllık sürede üniversitenin vizyonunu yok etmiş, Cumhuriyetin 50’nci yılında kurulan bir üniversiteyi adeta Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlarının cirit attığı bir kurum haline getirmiştir. Göreve gelir gelmez üniversitenin amblemini değiştirmiş, güzel sanatlarda heykelleri kaldırmış ve en son olarak da internet sitesindeki Atatürk resmini ve ‘Cumhuriyeti Seviyorum’ yazısını kaldırmıştır. Geçmişi cemaatler yönünden şaibeli olan bu yönetim kendilerini birilerine hoş göstermek için adeta Taliban zihniyetine bürünmüş, Cumhuriyet ve Atatürk ile hesaplaşma derdine düşmüştür. Geldiği günden itibaren temizlikçisinden profesörüne kadar tüm kadrolar ile uğraşan bu zihniyet Atatürk ve Cumhuriyeti sileceğine hastanede çalışan insanların döner sermayelerini ödesin ve üniversitenin piyasaya olan borçlarını ödeme derdinde olsun. Sivas’a gelen öğrencilerin yurt sorunlarını çözsün.”

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!