SON DAKİKA

Cumhurbaşkanlığının 8 Uçağı Olduğu Resmen Açıklandı

Yurttaşların içinde olduğu ekonomik darboğaz etkisini giderek artırırken sıkça tartışmalara neden olan Cumhurbaşkanlığı filosundaki uçak sayısı resmi olarak açıklandı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Cumhurbaşkanlığı envanterine kayıtlı sekiz uçak olduğunu bildirirken CHP’li Çakırözer, “Sadece bir kişinin kullanımında sekiz uçağın bulunması büyük israftır” dedi.

Bu haber 05 Ocak 2021 - 22:42 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Cumhurbaşkanlığı’nın açıklamaktan ısrarla kaçındığı, “Cumhurbaşkanlığı’na ait uçakların sayısı” belli oldu. CHP Milletvekili Utku Çakırözer’in Cumhurbaşkanlığı’na ait uçaklara ilişkin sorusuna yanıt veren Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, envantere kayıtlı sekiz uçağın bulunduğunu bildirdi.

HİÇBİR YERDE BU ŞATAFAT YOK

Birgün’den Mustafa M. Bildircin’in aktardığına göre tüm ülkenin ekonomik kriz ve salgınla mücadele ettiği bir dönemde sadece bir kişinin kullanımında sekiz uçağın bulunmasını, “Büyük israf” olarak değerlendiren Çakırözer şunları söyledi:

“Açıklanan sadece Cumhurbaşkanı’nın uçakları… İşin bir de bakanlıklar, Milli Savunma ve Genelkurmay tarafı var. Onlar da eklendiğinde sayı 15-16’yı buluyor. Dünyanın hiçbir yerinde böylesine bir şatafat yok. Kullanılmayan uçaklar satılarak, bu zor dönemde 83 milyonun ihtiyaçları için kullanılmalıdır. Bakanlıklar ve diğer kamu kurumlarındaki toplam VIP uçak sayısı da kamuoyuna açıklanmalı.”

Atatürk'ün Katilleri

Türkiye’nin dünyanın en fazla VIP uçağa sahip ülkesi olduğunu savunan Çakırözer, “Bu kadar VIP uçak kabul edilemez” dedi. CHP’li Çakırözer, yalnızca Saray’a ait sekiz uçağın bulunmasının israf olduğunu söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!