SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İLE KÖYLÜLERİN ARAZİLERİNE EL KONULDU

Biyogaz tesisine karşı defalarca eylem yapan ve jandarma müdahalesine maruz kalan Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Çapaklı köylülerinin arazilerine Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile el konuldu.

Bu haber 24 Eylül 2020 - 22:06 'de eklendi.

Biyogaz tesisine karşı direnen Çapaklı köylülerinin arazilerine Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile el konuldu. Bugün Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile Manisa Salihli Çapaklı Köyü yakınlarında yapılmak istenen biyogaz tesisi kurulması için köylülerin arazileri kamulaştırıldı.

24 Eylül 2020 tarihli 31254 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 2970 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi “Ege Biyogaz Enerji Santralinin yapımı amacıyla” bazı taşınmazların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildiği dile getiriliyor.

Çapaklı köyü yakınlarında kurulmak zeytin, incir ve meyve bahçelerinin ortasında kurulmak istenen biyogaz enerji santraline karşı geçtiğimiz Temmuz ayında köylüler yaşam nöbeti başlatmışlardı. Jandarmanın nöbete sert müdahalesi ve gözaltı görüntüleri uzun süre kamuoyunda tartışmalara neden olmuyştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!