SON DAKİKA

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN 9 REKTÖR ATAMASI: AKP’YE YAKIN İSİMLER DİKKAT ÇEKİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 9 üniversiteye yapılan rektör atamalarının detayları belli oldu. Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’ne AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman’ın damadı Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz getirildi.

Bu haber 18 Nisan 2019 - 22:27 'de eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan ve Resmi Gazete’de de yer alan karara göre, 2015 yılından bu yana görev yapan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın yerine Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz getirildi.

Sözcü’nün haberine göre Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü’ne getirilen Prof. Dr. Kılavuz, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görev yapıyordu. Öte yandan Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz’ın 679 numaralı KHK’yla görevden alınan Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görevli Prof. Dr. Mehmet Akif Kılavuz’un ağabeyi olduğu öğrenildi.

TEPKİ ÇEKEN İFADELERİYLE GÜNDEME GELMİŞTİ

İlahiyatçı Hayrettin Karaman, tepki çeken açıklamalarıyla tanınıyor. Karaman, “Cumhurbaşkanımızı sevenlere ve sevmeyenlere bir bakalım; sevenler mazlumlar, sevmeyenler ise zalimlerdir.” ifadeleriyle tepki çekmişti.

PROF. DR. YUSUF ULCAY VEDA ETTİ

Prof. Dr. Yusuf Ulcay sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu sözlerle veda etti: “2015 yılından itibaren 4 yıl süreyle onur ve gururla yürüttüğüm rektörlük görevim sona ermiştir. Uzun yıllardır öğretim üyesi olarak hizmet verdiğim üniversiteme bundan sonra da aynı istek ve azimle yine öğretim üyesi olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Görev sürem içerisinde her zaman desteklerini gördüğüm bütün çalışma arkadaşlarıma, mensubu olmakla iftihar ettiğim, her yönden daha iyi bir noktaya taşımak için çalıştığım Bursa Uludağ Üniversitesi ailesine ve bütün Bursalı hemşehrilerime şükranlarımı sunuyor, görevi devralan yeni rektör hocamıza da başarılar diliyorum.”

PROF. DR. AHMET SAİM KILAVUZ KİMDİR?

Ahmet Saim Kılavuz 1954 yılında Aydın’da doğdu. İlkokulu Bozdoğan Merkez İlkokulu’nda okudu. Orta öğrenimini Ankara ve Denizli İmam-Hatip liselerinde tamamladı (1971). Bornova (İzmir) Müftülüğü Din Görevlilerini Kontrol Memuru olarak 1972 yılında memuriyete başladı. 1975 yılında İzmir Yüksek İslâm Enstitüsü’nü bitirdi. Aynı yıl İzmir İmam-Hatip Lisesi’nde öğretmenliğe başladı. 1977 yılı şubatında Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü’ne Kelâm ve İslâm Düşüncesi Asistanı olarak atandı. Askerlik hizmetini 1980-1981 yılları arasında Bursa Işıklar Askeri Lisesi’nde yedek subay olarak yaptı. Bursa Yüksek İslâm Enstitüsü´nün İlâhiyat Fakültesi’ne dönüşmesinden sonra Kelâm Öğretim Görevlisi olarak çalıştı. 1983’te ‘İman ve Küfür Arasındaki Sınır’ adlı teziyle doktor oldu. Temmuz 1984’te aynı anabilim dalında yardımcı doçentliğe atandı. Ekim 1989’da doçent, Ocak 1995’te profesör oldu. Çeşitli dönemlerde bölüm başkanlığı ve dekan yardımcılığı gibi idarî görevler üstlendi. Uludağ Üniversitesi’nde rektör yardımcısı olarak görev yaptı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!