CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BU SEFER METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN’İ HEDEF GÖSTERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) 2018 Yılı Mali Genel Kurulu ile Arnavutköy Toplu Açılış Töreni’nde konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BU SEFER METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN’İ HEDEF GÖSTERDİ
Yayınlama: 23.12.2018
4
A+
A-

Erdoğan, Gezi direnişi ile ilgili doğru olmayan bilgiler vererek “Polisimize kurşun sıktılar, caddeleri, iş yerlerini, insanlarımızın vergileriyle alınan o belediye otobüslerini yaktılar, yıktılar. Bunlar mı vatansever? Bunlar mı milliyetperver? Bunların arkasında duranları siz nasıl savunuyorsunuz? Sen ana muhalefetin başı olsan ne yazar, olmasan ne yazar.” dedi.

Erdoğan konuşmasında şu ifadeleri de kullandı;

“Ülkemizin şahlanışını durduracak hiçbir fani güç yoktur. Hiç bir zafer altın tepside sunulmaz. Ülke yönetiminde her başarının gerisinde sabır, gayret ve çok çetin bir mücadele vardır. 2019 çok çok farklı olacak, karamsarlığı ve ümitsizliği kapımıza yaklaştırmadıkça ülkemizin şahlanışını durduracak hiçbir güç yok.”

METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN’E SERT SÖZLER

Erdoğan, sanatçı Metin Akpınar ve Müjdat Gezen’in HALK TV’de söylediklerine de tepki göstererek “Beni ipe götüreceklermiş. Bunu sanatçı görünümü altındaki müsveddeler yapıyor. Yahu senin her yerin sanatçı olsa ne yazar. Beni ipe götüreceklermiş. YBiz şahadete inanmış insanlarız. Bunlar sanatçı müsvettesi. Bunun bedelini ödeyecekler. Kalkacaksın sen bu ülkenin Cumhurbaşkanını ipte sallandıracaksın. Bunlar sanatçı müsveddesi yargıya gitsinler bunun bedelini ödesinler.” dedi. Metin Akpınar katıldığı programda “Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler.” ifadelerini kullanmıştı. Açılış töreninde de konuşan Erdoğan, “CHP kirliliktir, susuzluktur, çöp dağıdır, yolsuzluktur, yoksulluktur, yasaklardır.” dedi.

Erdoğan şöyle devam etti:

“CHP’nin İstanbul’da belediye başkanı olduğu zamanlara gidelim neydi buraların hali, susuzluğun olduğunu dönemleri çöplerin dağlar gibi olduğu günleri biliyorsunuz değil mi? Bir de şimdi bakın. 1994 yılında İstanbul belediye başkanı seçildiğimde karşımda öyle bir manzara vardı ki, insan düşmanına bile böyle bir muameleyi reva görmez. Son yıllarda bu sefil geçmişlerini unutturmak için derme çatma adayları karşımıza çıkarmaya başladılar. Ama paslı demir boyamakla altın olmaz. Altını şöyle azıcık kazıyınca gerçek yüzü, milli ve manevi değerlerimize olan kini hemen ortaya çıkar. Bunlar ezanımızı Türkçe okutanlar, ezanımızı hazmedemeyenler. Siyasetin de hizmetin de en ilkel biçimlerine milleti yıllarca mahkum etmeye çalıştılar. CHP ideolojisiyle taban tabana zıt adayları milletimizin karşısına çıkarmaya başladı. Yerlilik ve millilikle uyuşmayan ne varsa bay Kemal’de var.”

Türkiye'nin siyaset, medya ve gerçekçi haberlerinin yer aldığı haber portalı