SON DAKİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 Seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Olduğunu Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP İzmir İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşuyor. Seçimlerin 2023 yılının Haziran ayında yapılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kaçacak yerin yok Bay Kemal. Cumhur İttifakı’nın adayı belli olsun diyorsun. İşte söylüyorum; Cumhur İttifakı’nın adayı Tayyip Erdoğan” dedi.

Bu haber 09 Haziran 2022 - 16:38 'de eklendi.
Abone ol

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Maalesef bu şehir bir süredir kendini temsil edenler tarafından talihsizlikler yaşıyor. Malum İzmir’in CHP’nin de başında olan bir milletvekili var. Bu zat, İzmir’in yolunu dahi bilmiyor. Mesaisinin çoğunu Silivri’deki devlet düşmanlarının yargıdan kaçırmak için harcıyor. Şahsımızla ve aile fertlerimizle ilgili yeni iftiralar üretiyor. Bugün bir dava daha kazandım. Sağolsun, o böyle yaptıkça biz de davaları kazanıyoruz. Bu zat bazı şehirlerimize ayrı ülke diyebilecek, bazı şehirlerimizi başka bölgelerden sanacak kadar Türkiye’den de habersiz.

‘Cumhur ittifakı’nın adayı benim’

Artık milleti oyalama devri geride kaldı. Vakit karar verme vakti. Bu zata çok açık ve net çağrıda bulundum. Çağrımızın amacı hem bu zatı hem partisini büyük bir yükten kurtarmaktı. Kendisi iftiralarını sürdürerek yine topu taca atmaya çalıştı. Buradan milletvekili seçildiği İzmir’den aynı davetimi bir kez daha yapıyorum. Bay Kemal’e diyorum ki, artık kaçak güreşmeyi bırak. Artık ipe un sermekten, sürekli bahane üretmekten, lafla peynir gemisini yürütmeye çalışmaktan vazgeç. Havaya bakıp ıslık çalarak etrafta gezinmekle bu iş olmaz. Adaylık meselesini daha fazla geçiştiremezsin. Seçim önümüzdeki yıl haziran ayının ortasında yapılacak. Kaçacak yerin yok bay Kemal. Habire söylüyorsun Cumhur İttifakı’nın adayı belli olsun. Cumhur İttifakı’nın adayı Tayyip Erdoğan. Bay Kemal ya adaylığını açıkla ya da adayını açıkla.”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR