SON DAKİKA

CUMHUR İTTİFAKI’NDA ‘KAYSERİ’ KRİZİ

Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Kayseri programına MHP Kayseri milletvekilleri ile il ve ilçe başkanlarının davet edilmediği ortaya çıktı.

Bu haber 04 Ekim 2019 - 14:58 'de eklendi.

Cumhur İttifakı’nın ortakları AKP ile MHP arasındaki yaşanan olumsuz gelişmeler dikkatlerden kaçmıyor. Yeniçağ’dan Fatih Ergin’in haberine göre; İttifak arasında son kriz Kayseri’de yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın Kayseri programına MHP Kayseri milletvekilleri ile il ve ilçe başkanlarının davet edilmediği ortaya çıktı.

Bakanlar önce Kaytur tesislerinden Kayseri protokolü ile yemekte buluştu. îki bakan daha sonra da 12. Hava Ulaştırma Ana Üs komutanlığında AIRBUS firmasıyla imzalanan “A400M uçakları Redrofit” sözleşme törenine katıldı. Bu törenlerde MHP’lilerin yer almaması dikkatlerden kaçmadı.

Konu ile ilgili MHP cephesinden henüz bir açıklama gelmezken, MHP çevrelerinin aktardığına göre, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin MHP’li milletvekillerinin bakanların programına davet edilmesini engellediği öğrenildi.

KAYSERİSPOR’LA  İLGİLİ TOPLANTIYA DA ÇAĞRILMAMIŞLARDI

Geçtiğimiz günlerde yapılan ve Kayserispor Vefa Gecesi’ adı altında düzenlenen yardım kampanyası öncesi de başta MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy olmak üzere MHP’den hiçbir isim yapılan toplantılara çağrılmamıştı. Şimdi de iki bakanın Kayseri’deki temaslarına Cumhur İttifakının ortağı olan MHP’den isimlerin çağrılmadı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!