SON DAKİKA

CUMHUR İTTİFAKI OKULLARDA SEÇİM ÇALIŞMASI YÜRÜTÜYOR

Yerel seçimlere kısa bir süre kala Cumhur İttifakı’nın okulları propaganda merkezi gibi kullanmasına Milli Eğitim Bakanlığı göz yummaya devam ediyor.

Bu haber 18 Mart 2019 - 13:21 'de eklendi. Son Güncelleme18 Mart 2019 - 13:37

Yerel seçimlere 2 hafta kala oy oranlarında düşüş olduğu belirtilen AKP-MHP ittifakı gözünü okullara dikti. Meydanlarla yetinmeyen Cumhur İttifakı adayları, okulda öğrenci ve velilere propaganda yapmaya başladı. Yönetmelikte yasak olmasına karşın Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) okul yönetimleri hakkında soruşturma başlatmaması da soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, il il AKP seçim çalışmalarına katılırken, iktidar blokunun adayları da seçim çalışmalarını okullara taşıdı. AKP-MHP ittifakının birçok il ve ilçede okullarda çalışma yürütmelerine bakanlık sessiz kaldı. Cumhur İttifakı adayları gittikleri okullarda, okul yönetimleri tarafından karşılanırken öğrenci ve ailelerine yönelik broşürler ve konuşmalarla seçim çalışmalarına devam etti. AKP ve MHP adaylarının okullarda sınıflara kadar girerek, öğrencilerle poz verdiği fotoğrafların seçim çalışmasında kullanılması dikkat çekti. Adayların ayrıca öğretmenler odasında da okul yöneticileri ve öğretmenlerle kısa toplantılar yaptığı belirlendi.

SINIFTA PROPAGANDA

Adıyaman Kahta ilçesi belediye başkan adayı Engin Akel’in seçim bölgesindeki okullarda sınıflara kadar girerek propaganda yaptığı ortaya çıktı. Akel’e, AKP Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı ve Adıyaman Milletvekili Fatih Toprak da eşlik etti. AKP Devrek Belediye Başkan Adayı Sezai Bükrü de ilçede bulunan okulları ziyaret etti, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. AKP Sarıyer Belediyesi başkan adayı Salih Bayraktar da Ali Büyükdicle Özel Eğitim Uygulama Okulu’na yaptığı ziyaretle seçim çalışmasını sürdürdü. AKP Siirt Belediyesi başkan adayı Ali İlbaş da Belediye Meclis Üyesi adayları ile seçim çalışmalarını okullara taşıyan bir diğer aday oldu.

BAHÇELİ POSTERİ

Balıkesir Ayvalık’da Cunda Mesleki Teknik Anadolu Lisesi pansiyonunda Cumhur İttifakı’nın MHP Balıkesir Belediyesi başkan adayı Nazmi Başaran’ın aday tanıtımı yapıldı. Okul saatinde lise binasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin dev posteri asıldığı, öğrencilerin tepkisi üzerine lise binasından posterin indirilerek pansiyon binasına taşındığı öğrendildi. Antalya Hamza Taş İmam Hatip Ortaokulu’nda da AKP’li aday Gökçen Özdoğan Enç’in seçim posterlerinin asılmasına izin verildi.
Okullarda AKP-MHP adaylarının seçim çalışması yürütmesine ‘sessiz’ kalan MEB’in gücü muhtar adayına yetti. Seçim döneminin tek örneği olarak Afyonkarahisar’da AKP’li olduğu belirtilen muhtar adayının aile birliği başkanı olduğu okulda pankart açıp sosyal medyada paylaşmasına ilişkin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul idaresi hakkında soruşturma açıldığı belirtildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!