SON DAKİKA

COVID-19 TESTLERİ MENZİLCİ ŞİRKETE EMANET

Sağlık Bakanlığı, 1 No’lu Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın da koronavirüs PCR testi ihalesini Menzil Cemaati’ne yakınlığıyla bilinen şirkete verdi.

Bu haber 06 Aralık 2020 - 2:48 'de eklendi.
Abone ol

Sağlık Bakanlığı’nın bir ihaleyi daha Menzil Cemaati’ne yakın şirkete verdiği gün yüzüne çıktı. İstanbul’daki yedi kamu hastanesinin koronavirüs PCR testi işini Menzilci Techno Health Laboratuar Şirketi’ne devreden Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Laboratuvarı’nın test ihalesini de bu şirkete verdi.

Birgün’de yer alan habere göre, Sağlık Bakanlığı’na bağlı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 11 Eylül tarihinde “Sonuç Karşılığı Covid-19 PCR Testi Hizmet Alımı” adı altında bir ihale düzenledi. Kamu İhale Kanunu’nun 21B maddesindeki tartışmalı pazarlık usulüyle düzenlenen ihale, Menzilci Techno Health Laboratuar Şirketi’ne verildi. Şirket ile İl Sağlık Müdürlüğü arasında da 55 milyon 812 bin TL’lik sözleşme imzalandı.

5 EYLÜL’DE COVID-19 PCR TESTLERİNİ YAPMAYA BAŞLAMIŞLAR

30 Kasım tarihinde yayımlanan ihalenin sonuç ilanına göre şirket, milyonlarca liralık ihale kapsamında, 5 Eylül tarihinde 1 No’lu Halk Sağlığı Laboratuvarı, Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Covid-19 PCR testlerini yapmaya başladı.

Şirketle Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan sözleşmeye göre şirket, 31 Aralık tarihine kadar, yani yaklaşık üç ay boyunca Halk Sağlığı Laboratuvarı ile iki hastanenin PCR test işlerini yapacak.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

MENZİLCİ ŞİRKETE 200 MİLYON LİRA ÖDENECEK

55 milyon TL’lik koronavirüs PCR testi ihalesi verilen Menzilci şirket 5 Kasım tarihinde de 144 milyon TL’lik bir başka ihale daha almıştı. Şirketin Sağlık Bakanlığı’ndan aldığı iki ihalenin toplam bedeli 200 milyon TL’yi buldu.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!