SON DAKİKA

Çorum Valisi Çiftçi’den Atatürk Düşmanlarına Övgü Dolu Sözler!

Daha önce yaptığı açıklamalarla tepki çeken Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, sosyal medya hesabından paylaştığı karikatürle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlık yapan Said Nursi ve İskilipli Atıf’a övgüler dizdi.

Bu haber 10 Kasım 2021 - 19:38 'de eklendi.
Abone ol

6 Kasım’da Furkan Şimşek tarafından yapılan karikatürde İskilipli Atıf, Said Nursi, Necip Fazıl Kısakürek, Adnan Menderes, Çiftçi’ye, “Doğru yoldasın evlat” derken Çiftçi, “ Eyvallah” diye cevap veriyor.

Karikatürü sosyal medya hesabından paylaşan Çiftçi, şu ifadeleri kullandı:

“Genç yetenekli karikatürist kardeşimiz Furkan Şimşek’in kaleminden güzel bir çalışma daha. Karikatür çok anlamlı olduğu için ayrıca yorumlamıyorum. Sadece Furkan’a teşekkür ediyor, eline emeğine teşekkür ediyor eline emeğine yüreğine sağlık diyorum. Ayrıca, ben böyle bir ilde, üç senedir kadirşinas Çorumlulara hizmet etmek bahtiyarlığına eriştiren Yüce Rabbime de sonsuz hamdü senalar ediyorum”

 

Karikatürdeki Said Nursi, Atatürk’e ve silah arkadaşlarına “deccal süfyan, mülhid, mürted, habis, firavun, zındık, mason, münafık” diye saldırıyor…

Milli Mücadele düşmanı İskilipli Atıf da İngilizlerin desteği ile Kuvayi Milliye’ye düşmanlık yapan Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticisiydi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Çiftçi daha önce de İskilipli Atıf’ı mezarı başında anması nedeniyle tepki çekmişti. 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!