SON DAKİKA

CORONAVİRÜS O LABORATUVARDAN MI YAYILDI?

Çin’in Wuhan kentinde patlak veren coronavirüsün bölgedeki bir laboratuvardan bulaşmış olabileceği iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Bu haber 17 Şubat 2020 - 0:18 'de eklendi.

Yeniçağ Gazetesi’nde yer alan habere göre; Pekin destekli Güney Çin Teknoloji Üniversitesi’nden yapılan açıklamada Wuhan Hastalık Kontrol Merkezi’nin (WHCDC), Hubei eyaletindeki bulaşmayı ortaya çıkarabileceğini söyledi.

Akademisyenler Botao Xiao ve Lei Xiao tarafından kaleme alınan makalede, corono virüsünün kaynağının WHCDC’deki laboratuvarda tutulan 605 hayvan olduğu iddia edildi.

Öte yandan yarasaların bir keresinde bir araştırmacıya da saldırdığını ve yarasaların kanını bir araştırmacının üzerine bulaştığını gördüklerinden bahsettiler.

Raporda Wuhan’nın deniz pazarından 600 mil uzakta bulunan yarasaların olabileceği ifade edildi. Yunnan ve Zhejiang bölgesinden uçan yarasaların olma olasılığının düşük olduğu ifade edildi.

Ayrıca yerel halkın da bu yarasaları yediğine dair çok az kanıt var. Bunun yerine WHCDC’den birkaç yüz metre ileriden gelmiş olabileceği yazarlar tarafından belirtildi. Rapora göre WHCDC’deki araştırmacılardan birinin, yarasanın kanının cildine değmesinden sonra iki hafta boyunca karantinaya alındığını açıkladı. Aynı adam, bir yarasa üzerinde idrar yaptıktan sonra kendini karantinaya aldı.

Ayrıca araştırmacılar bir kene keşfetti. Bu kenenin bir hayvandan diğer hayvana enfeksiyonları taşıyabilme yeteneğine sahip olduğunu vurguladılar.

Kaynak: Yeniçağ Gazetesi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!