SON DAKİKA

Çorlu’da NATO Tatbikatı Öncesi Eğitimler Başladı

NATO tarafından Romanya’da yapılacak ‘Steadfast Defender 2021’ alarm ve yığınaklama tatbikatı hazırlıkları kapsamında, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki 66’ncı Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı, ‘konvoyda araç kullanma’ eğitimlerine başladı.

Bu haber 21 Nisan 2021 - 15:33 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Çorlu’da kurulan bulunan 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görev alan ve Romanya’da düzenlenecek olan alarm ve yığınaklama tatbikatına katılacak askeri personel konvoyda araç kullanma eğitimine başladı.

Tekirdağ’ın Çorlu ve Kırklareli’nin Babaeski ilçeleri arasında E-80 Otoyolu kullanılarak yapılacak olan eğitime katılan askeri birlikler 66. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’ndan konvoy halinde çıkış yaptılar.

66.Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı’nda görevli sürücüler ile araç komutanlarına yönelik olarak düzenlenen konvoyda araç kullanma eğitimine ilk gün 66 araç katıldığı ikinci gün de devam edecek eğitimlerin 97 araçla gerçekleştirileceği kaydedildi.

Atatürk'ün Katilleri

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından askeri birliklerin NATO’nun Romanya’da yapılacak olan ‘Steadfast Defender 2021’ tatbikatına katılmak üzere yola çıkacakları kaydedildi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!