SON DAKİKA

Çorlu Şehitliği’ndeki Bayrak Direkleri Çalındı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesindeki şehitlikte, mezarların başında bulunan pirinç bayrak direkleri çalındı. Kaymakamlık, şehitliğe aydınlatma sistemi kurdu. 24 saat gözetlenecek güvenlik kamerası yerleştirilmesi için de çalışma başlatıldı.

Bu haber 25 Şubat 2021 - 0:40 'de eklendi.
Abone ol

Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Çorlu Şehitliği’nde, bir ay önce şehit mezarlarının başında bulunan pirinç bayrak direkleri çalındı.Pirinç bayrak direklerini çalan şüpheli O.B., polis tarafından yakalandı.Sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan O.B. bayrak direklerini satmak için çaldığını söyledi.

Şehitliğin 24 saat korunması için güvenlik kameraları takılacak

Suriye’de 2016 yılında terörist unsurlara yönelik yapılan Fırat Kalkanı Harekatı’nda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Akın Acar’ın annesi Hanife Acar, yaşanan hırsızlık olayına tepki gösterdi.

“Bizim kıymetlilerimiz burada yatıyor. Pek çok çocuğumuzun pirinç bayrak direğinin çalınmasından dolayı çok üzüldük. Sağ olsun valimiz ve kaymakamımız ile belediye başkanlarımız ön ayak oldu, bayrakları yenileyecekler. Şehitliğin 24 saat korunması için güvenlik kameraları takılacak. Aydınlatma sistemi kuruldu. Bundan sonra evlatlarımızın yattığı şehitlikte ‘Yine bir hırsızlık olur mu? ‘ diye korkmayacağız. İlk duyduğumda ‘Şehidimizin bayrağı dedim, bu yapılır mı?’ dedim. Kıymet verdiğimiz çocuklarımız bizim için, vatanımız için şehit olan çocuklarımızın bayrağı çalınıyor, çok üzüldüm” diye konuştu.

Bayrak direklerinin yenileri takılacak

Hırsızlık üzerine Çorlu Kaymakamlığı, şehitliğe aydınlatma sistemi kurdu, 24 saat gözetilecek güvenlik kamerası kurulması için de çalışma başlattı. Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, çalınan bayrak direklerinin yenilerinin takılacağını söyledi.  

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!