SON DAKİKA

‘ÇOCUK EVLİLİKLERİNİN YASAKLANMASI DEPREM GETİRDİ’ DİYEN GERİCİ PROFESÖR DERS BAŞI YAPTI

Elazığ depremi sonrası yaptığı paylaşımda afetlerin yaşanmasını çocuk yaşta evliliğin yasaklanmasına bağlayan YTÜ’lü ‘profesör’ hâlâ atılmadığı üniversitede bugün ders başı yaptığını duyurdu.

Bu haber 04 Şubat 2020 - 10:00 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Elazığ depreminin ardından yaptığı paylaşımda afetleri çocuk yaşta evliliklerin yasaklanmasına bağlayan ve “Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım” diyen profesör Bedri Gencer, Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki görevini sürdürüyor.

Üniversite yönetiminin Gencer’in paylaşımına ilişkin inceleme başlattığını duyurmasına karşın, Gencer sosyal medya hesabından bugün ders başı yaptığını duyuran bir mesaj paylaştı.

Gencer mesajında tepki çeken paylaşımını da savunarak derste bu konuyu işlediğini anlattı. Gencer “Ulu Hakanın Ulu Çınarı Adını Sultan II.Abdülhamid’in Yıldız Sarayından olan Üniversitemizde bugün ders başı yaptık elhamdülillah. Hayırlı olsun Verdiğimiz Sosyoloji dersinin içeriği aile ve hukuk sosyolojisinden meşrûiyet/yasallık,çocuk/erken evlilik gibi konularla zenginleşecek. Bugünkü ilk derste sosyolojiye giriş yanında gündemdeki erken evlilik yaşı ve mülkün temeli adalet-zulüm ilişkisi açısından gayretullaha dokunma temasının derin bir sosyolojik açıklamasını yaptık. Hayretle dinleyen öğrenciler, ‘Keşke bunu ileri-geri konuşan herkes dinlese’ dediler” diye yazdı.

Gencer, Elazığ depreminin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Gayretullaha dokunmak edebiyat değildir. AIDS, Ebola virüsü, Avustralya, Çin gayretullaha dokundu, azap geldi. Maazallah biz de zinayı, livatayı yasallaştırırsak, Allah’ın helal kıldığı yaşta evliliği tecavüz sayarak, mutlu yuvaları bozarak gayretullaha dokunmayalım. Az kaldı” demişti. Gencer daha sonra bu paylaşımını silmiş ve mesajının depremle ilgisi olmadığını ileri sürmüştü.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!