SON DAKİKA

CİNSEL İSTİSMARDAN TUTUKLANAN UŞŞAKİ TARİKATI ŞEYHİNE GÖRÜLMEMİŞ KIYAK!

Türkiye’yi sarsan dergahta çocuğa yönelik cinsel istismar olayı gündemdeki yerini korurken, Uşşaki tarikatının lideri Fatih Nurullah hakkında yeni detaylar da ortaya çıkmaya devam ediyor. İstismarcı şeyhin derneğine belediyesinin AKP’de olduğu dönemde düşük değerle arsa verildiği ortaya çıktı.

Bu haber 07 Eylül 2020 - 22:24 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanan ve kendisini ‘Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah’ olarak tanıtan Eyüp Fatih Şağban’la ilgili yeni detaylar çıkıyor.

Çankırı’nın yerel haber sitesi olan Sözcü18’de yer alan haberde, AKP’den 3 dönem Çankırı Belediye Başkanlığı yapan İrfan Dinç’in, son seçildiği 2014 seçimleri öncesi başta istismarcı şeyhin tarikatı olmak üzere şehir merkezinde ya da köylerinde konuşlanmış olan benzer tarikat ve cemaatlere belediyenin tüm imkanlarını seferber ettiği öne sürüldü.

KIYMETLİ ARSA DÜŞÜK FİYATLA TAHSİS VERİLMİŞ!

Haberde, AKP’li İrfan Dinç’in belediye başkanlığı döneminde istismarcı şeyhin Çankırı’daki müritleri tarafından oluşturulan Helvati Uşaki Hacı Murad-ı Veli Tasavvuf Yolu Derneği’ne bugün Recep Tayyip Erdoğan Parkı projesi içerisinde kalmış olan yaklaşık 2 dönümlük araziyi de değerinin altında verdiği iddiası yer aldı. 

AKP'li İrfan Dinç ve Fatih Nurullah

AKP’li İrfan Dinç ve Fatih Nurullah

Fatih’ın tutuklanmasından sonra İrfan Dinç’in sosyal medya hesabında yer alan bu fotoğrafları sildiği iddia edildi

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!