SON DAKİKA

Çin’in Zhoushan Şehrinden İlginç Görüntüler: Gökyüzü Kırmızı Renge Büründü

Çin’in Zhejiang eyaletine bağlı Zhoushan şehrinde gökyüzü kırmızı renge büründü. Görüntüler kısa sürede dünya gündemine otururken yetkililerden konuyla ilgili açıklama geldi.

Bu haber 09 Mayıs 2022 - 20:26 'de eklendi. Son Güncelleme9 Mayıs 2022 - 20:40
Abone ol

Cumartesi günü Çin’in Zhejiang eyaletine bağlı Zhoushan’da ortaya çıkan ve birçok yerel sakin tarafından çekilen video ve fotoğraflarda gösterilen nadir görülen kırmızı gökyüzü, Çin’in Twitter benzeri sosyal medyası Sina Weibo’da 150 milyondan fazla görüntüleme alarak en çok konuşulan konulardan biri haline geldi. pazar gecesi itibariyle.

 

Video paylaşanlardan biri, “Daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. Gökyüzünün kırmızıya dönebilmesi beni gerçekten şaşırtıyor” dedi.

METEOROLOJİDEN AÇIKLAMA GELDİ

Zhoushan Meteoroloji Bürosu personeli, Cumartesi günü Zhoushan’da havanın sisli ve bulutlu olduğunu ve kırmızı gökyüzünün çiselediği sırada, düşük seviyeli bulutlardan gelen ışığın yansımasından kaynaklanmış olabileceğini açıkladı.

Meteoroloji bürosu personeli, “Hava koşulları iyi olduğunda, atmosferde daha fazla su, balıkçı teknelerinin ışığını kıran ve dağıtan ve halk tarafından görülen kırmızı gökyüzünü yaratan aerosoller oluşturur” dedi.

“KIYI BÖLGELERİNDE ÇOK YAYGIN”

Çin devlet kanalı CCTV’ye göre, yerel bir balıkçı şirketi, ışığın balıkçı tekneleri tarafından yakıldığını doğruladı. Şirketin müdür yardımcısı kırmızı ışığın balıkçı teknelerinden geldiğini ve balık tutarken bunları açmaları gerektiğini söyledi. Bu ışıkların yandığında suya çarptıktan sonra gökyüzüne çıktığını ancak sis nedeniyle böyle bir görüntü oluştuğu ve bunun kıyı bölgelerinde çok yaygın olduğu ifade edildi.

“GÜNEŞ AKTİVİTESİNDE BİR ANORMALLİK YOK”

Bazı sosyal medya kullanıcıları, 1770 yılında birçok ülkede dokuz gün boyunca ortaya çıkan ve Japon bilim adamlarının 2017 yılındaki akademik bir makalede buna büyük bir güneş aktivitesinin neden olduğunu iddia ettiği kırmızı bir gökyüzüne işaret etti.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Wuhan’daki Çin Yerbilimleri Üniversitesi’nin uzay fiziği araştırma ekibinden bir uzman, medyaya Cumartesi günü güneş ve jeomanyetik aktivitenin sakin olduğunu ve gözlem kayıtlarına göre güneş aktivitesinde önemli bir anormallik olmadığını söyledi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR