SON DAKİKA

ÇİN’DEN KÖTÜ HABER: VAKA SAYISI ARTTI

Koronavirüs salgınının ortaya çıkması ile birlikte uyguladığı sıkı tedbirleri gevşeten Çin’den kötü haber geldi. Heilongjiang bölgesinde 108 yeni hastanın tespit edilmesi panik yarattı

Bu haber 14 Nisan 2020 - 2:47 'de eklendi.

Korona virüs salgınının ilk çıktığı ülke olan Çin’de virüs önlemlerinin gevşetilmesi sonrası hasta sayısı arttı. 6 hafta boyunca uygulanan sıkı tedbirlerin gevşetildiği ülkede 108 yeni vaka tespit edildi. Heilongjiang bölgesinde yeni hastaların ortaya çıkması hükümette panik yarattı.

Dünya çapında büyük bir paniğe sebep olan koronavirüsü hasta etmeye ve can almaya devam ediyor… Salgının çıktığı Çin’de de sıkı sokağa çıkma yasakları ve kısıtlamaların gevşetilmesinin ardından 6 hafta sonra ilk kez vaka sayısında artış yaşandığı duyuruldu…

Rusya sınırında bulunan bölge Çin’in korona virüsü ile mücadelesinde yeni cephesi haline gelirken, bugün açıklanan resmi verilere göre ülke genelinde toplam 108 yeni vaka tespit edildi. Ülkede önceki gün 99 yeni vaka tespit edilmişti. Çin’de 5 Mart’taki 143 yeni vakadan sonra dün tespit edilen 108 yeni vakanın bir rekor olduğu açıklandı.

98 VAKA ÜLKE DIŞINDAN

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu, bu vakalardan 98’inin başka bir ülkeden gelenlerden kaynaklandığını açıkladı.Aralık ayında salgın ile ilgili haberlerin çıkmasına rağmen hükümetin baskı politikası uyguladığı Çin’de salgın ile mücadele resmen 2020 yılında başlamıştı. Ülke genelinde resmi verilere göre vaka sayısı 82 bin 160 iken ölüm sayısı da son 24 saatte 2 kişi artarak 3 bin 341’e çıktı.

MEKSİKA’DA ÖLÜM 296’YA ÇIKTI

Meksika Sağlık Bakanı Yardımcısı Hugo Lopez-Gatell, corona virüsü ile ilgili güncel verileri kamuoyu ile paylaştı. Lopez Gatell, son 24 saat içerisinde 442 yeni vaka tespit edildiğini ve 23 kişinin de öldüğünü söyledi.Güncel verilere göre ülke genelindeki vaka sayısı 4 bin 661’e çıkarken ölüm sayısı da 296’ya çıktı.

ALMANYA’DA DÜŞÜŞ SÜRÜYOR

Corona virüsü ile mücadelede örnek ülke olarak gösterilen Almanya’dan da güncel açıklama ve veriler geldi… Salgınla mücadele eden Robert Koch Enstitüsü, son 24 saat içerisinde 2 bin 537 kişide corona virüsü vakası tespit edildiğini açıkladı.Bu oran önceki gün açıklanan 2 bin 821’den daha düşük olarak gözlenirken, vaka sayısındaki düşüşte 3’üncü günde olunduğu belirtildi. Ülke genelinde ölüm sayısı 126 artarak 2 bin 799’a çıktı.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!