SON DAKİKA

Çin, Dünya’dan Ne Saklıyor? Herkes Gizlenen Bölgeyi Merak Ediyor

Çin’in Tibet bölgesindeki bir alanın Google Maps tarafından sansürlenmesi, heyecan yarattı. Reddit’te gündem olan konuyla ilgili yorum yapan kullanıcılar, Çin’in Dünya’dan ne sakladığını merak ettiklerini belirtti.

Bu haber 24 Ocak 2022 - 2:27 'de eklendi.
Abone ol

Haberler.com’dan Barış Yahya Çinçin’in haberine göre; Dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında yer alan Çin’in teknoloji alanındaki adımları, herkes tarafından merakla takip ediliyor. Ancak Çin’in bazı teknolojileri, gizli tuttuğu iddiası da sıklıkla dile getiriliyor.

GOOGLE’DE SANSÜRLENEN BÖLGE

Reddit kullanıcıları, Çin’in Tibet bölgesindeki bir alanın Google Maps tarafından sansürlenmesini gündeme taşıdı. Kısa süre içerisinde çok sayıda yorum alan konu, Reddit’te en fazla etkileşim alan başlıklardan biri oldu.

HATADAN KAYNAKLI MI?

Bazı sosyal medya kullanıcıları, 30.846054 ve 81.668028 koordinatlarında bulunan bölgenin bir Google hatasından kaynaklı olarak da saklı kalabileceğini ifade etti.

ÇİN, DÜNYA’DAN NE SAKLIYOR?

Reddit kullanıcıları, gizemli bölgede ne olduğunu merak ettiklerini ve Çin’in bu bölgede, Dünya’nın bilmesini istemediği bir şeyi saklıyor olabileceğini dile getirdi. Söz konusu bölge tam olarak Ngari eyaletinin güney doğusunda bulunan Muba bölgesine denk geliyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

      Parlamento Haber | Korku yok!