SON DAKİKA

CHP’liler, ihale öncesi Gölcük Tabiat Parkı için sandık kurdu

Bolu’nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı’na dağ köşkü ile 25 bungalov yapılması ve göl gazinosunun özel

Bu haber 19 Aralık 2017 - 9:06 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bolu’nun doğal güzellikleriyle ünlü Gölcük Tabiat Parkı’na dağ köşkü ile 25 bungalov yapılması ve göl gazinosunun özel işletmeye devredilmesi için 19 Aralık’ta ihale açılacak olmasına karşı çıkan CHP Bolu İl Başkanlığı üyeleri, kent merkezine oylama sandığı koydu.

Gölcük Tabiat Parkı’na dağ köşkü, 25 bungalov yapılması ile göl gazinosunun özel işletmeye devredilmesi ve dağ kızağıyla teleferik hattı kurulmasına karşı çıkan CHP Bolu İl Başkanlığı üyeleri, kent merkezine sandık koydu. CHP’liler, ‘Gölcük yapılaşmaya açılsın mı?’ oylaması yaptı. İzzet Baysal Caddesi’ne konulan sandıkların başında partililer bekledi. Caddeden geçenler, ‘Evet’ veya ‘Hayır’ kutucuğunu işaretleyerek, oylamaya katıldı. Açık oylamaya katılanların çoğu ‘Hayır’ oyu kullanırken, bazıları da ‘Evet’ oyu verdi.

CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu, Gölcük’ün doğal haliyle çok güzel olduğunu belirterek, “Gölcük, bütün tabiatın milyonlarca oluşturduğu, insanoğluna armağan ettiği güzellikte bir yer. Bu yeri, tahrip etmeye çalışıyorlar. Oralarda yapılanıp, ranta çevirmeye çalışıyorlar. Biz, buna kesinlikle karşı çıkıyoruz. Gölcük, yalnız Boluluların, yalnız çevresinin yeri değil. Tüm insanlığın güzel bir yeridir. Hedefimiz, halkımızı uyandırmak. Burayı ihaleye çıkaranlar, vazgeçsinler; bir daha düşünsünler. Bu hareketlerinden vazgeçsinler. Gölcük Tabiat Parkı, babadan oğula, toruna aktarılsın. Sağlam kalsın” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!