SON DAKİKA

CHP’li Yılmaz: Türkiye, İdlib’deki cihatçıların hamiliğine soyundu

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın aktardığına göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Avrupa Birliği (AB) büyükelçileriyle buluştuğu kahvaltıda konuşan Yılmaz, özetle şunları söyledi: “Bizim, Suriye politikasında bir yanlışla yüzleştiğimizi artık kabul etmemiz lazım.

Bu haber 12 Ocak 2018 - 8:50 'de eklendi. 64

Hürriyet’ten Rıfat Başaran’ın aktardığına göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Avrupa Birliği (AB) büyükelçileriyle buluştuğu kahvaltıda konuşan Yılmaz, özetle şunları söyledi:

“Bizim, Suriye politikasında bir yanlışla yüzleştiğimizi artık kabul etmemiz lazım. Arazide hükümet, Esad ile masaya oturmak istemiyor, Esad’dan nefret ediyor ama Esad’ı seven, Esad’ı masada görmek isteyen ve Esad’la bir çözümü düşünen Rusya ve İran’la hareket ediyor. Bu bir çelişkidir. 

‘KİMİ GARANTİ EDİYORUZ?’

İdlib’e Halep’ten kaçan cihatçı radikal gruplar geldi. Çatışmazlık anlaşmasıyla Türkiye, İdlib’de bu grupların hamiliğine soyundu. Yani garantör ülke. Kimi garanti ediyoruz biz? Elinde 20-25 bin silah olan grupları garanti ediyoruz. Biz bu İdlib’i alıp ne yapacağız? Halep’te yenildiler, şimdi İdlib’e doluştular. Bu sistemde bunların bir geleceği yok. Uluslararası toplum da yarın Türkiye’yi ‘terörü himaye ediyor’ şeklinde değerlendirecek ve böyle takdim etmeye çalışacaktır.” 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın