SON DAKİKA

CHP’li Yedekçi bütçe kitapçığını yere fırlattı

TBMM Genel Kurulu’nda, 2018 Mali Yılı Bütçe görüşmeleri sürerken, hükümetin bütçesini eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Gülay

Bu haber 15 Aralık 2017 - 15:09 'de eklendi. 65

TBMM Genel Kurulu’nda, 2018 Mali Yılı Bütçe görüşmeleri sürerken, hükümetin bütçesini eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, bütçe kitapçığını ve elindeki belgeleri yere fırlattı.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Pervin Buldan Başkanlığı’nda, 2018 Mali Yılı Bütçesi’ni görüşmek üzere toplandı.

Genel Kurul’da Çevre ve Şehircilik, Adalet ve Kalkınma Bakanlıkları Bütçesi görüşülürken, CHP adına kürsüye gelen CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, hükümetin hazırladığı bütçenin işçiye emekliye, vatandaşa yönelik olmadığını belirterek işsizlik oranlarının her geçen gün arttığını söyledi.

Elindeki işsizlik rakamları ve atanamayan öğretmenlerle ilgili istatistik bilgilerini içeren kağıtları tek tek kürsüden yere fırlatan Yedekçi, Hükümetin bütçesini eleştirerek, bütçe kitapçığını kürsüden yere fırlattı.

Oturumu yöneten Meclis Başkanvekili Pervin Buldan, Yedekçi’den fırlattığı kağıtları yerden kaldırmasını istedi.

Bunun üzerine CHP’liler, bütçenin ilk gün görüşmelerinde Rıza Sarraf ile ilgili belgeleri yırtarak yere atan AKP Grup başkanvekili Mustafa Elitaş’ı anımsatarak, “Elitaş niye toplamadı o kağıtları” dedi. Bunun üzerine CHP’li bazı milletvekilleri kürsü etrafına yayılan kağıtları yerden kaldırdılar. (ANKA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın