SON DAKİKA

CHP’li Tanal’ın aracına saldırı

Arabasının camı kırılan Tanal, “30 Ağustos’tan bu yana Twitter’da küfürlü hakaretlere uğrayıp, hedef gösterilip üzerine sokak lambalarının kesik olduğu anlarda arabamın camının kırılması tesadüf olamaz” dedi.

Bu haber 09 Eylül 2017 - 2:53 'de eklendi. 90

Arabasının camı kırılan Tanal, “30 Ağustos’tan bu yana Twitter’da küfürlü hakaretlere uğrayıp, hedef gösterilip üzerine sokak lambalarının kesik olduğu anlarda arabamın camının kırılması tesadüf olamaz” dedi.

Sosyal medyada hedef gösterildiğini söyleyen ve ardından bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’daki evine yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki mevkide aracı saldırıya uğrayan Tanal, bunun bir hırsızlık vakası olamayacağına ifade etti. Aracın içinden hiçbir şey karıştırılmadığını, dağıtılmadığını dile getiren Tanal, olayı şöyle anlattı:

“Saldırının bir gün öncesi arabayı evime park ettiğim esnada sokakta elektrikler kesikti. Sokakta elektrikler kesik diye gerekli yerlere de şikâyet kaydı oluşturdum. Sonrasında akşam kapımın önüne bıraktığım aracımı ertesi gün öğlen camı kırılmış şekilde buldum.  Başta hırsızlık olduğunu düşündüm. Ancak polis olay mahalline geldikten sonra, arabada bulunan özel eşyalarıma hiç dokunulmadığı karıştırılmadığı, yerinden oynatılmadığı, ikinci cep telefonumun dahi alınmadığı tespit etti. Bu bir hırsızlık vakası olamaz. Saldırının günlerdir maruz kaldığım tehdit ve hakaretler ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Sokak lambaları tesadüfen mi kesikti, Cumhurbaşkanına bir kilometreden az uzaklıkta bir mevkide oturuyorum. Bu konunun aydınlatılmasını istiyorum. Bu saldırı Cumhurbaşkanına da olabilirdi.”

2-Degerli musterimiz, 07.09.2017 tarihli 9210049115 numarali basvurunuz isleme alinmistir. Takip icin: 186 Ayedas B016 pic.twitter.com/pNJMQBpPUN

— Mahmut Tanal (@MTanal) 8 Eylül 2017

Öte yandan Tanal, kendisine sosyal medya hesabından küfreden, hakaret eden ve polis memuru olduğu tahmin edilen şahsı Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayet ettiğini söyledi.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın