Privacy Policy Page
SON DAKİKA

CHP’li Tanal’dan ‘gözaltında’ olan İnsan Hakları Anıtı başvurusu

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ankara Kızılay’da bulunan İnsan Hakları Anıtı için Kamu Denetçiliği Kurumu ve Türkiye

Bu haber 24 Ocak 2018 - 13:20 'de eklendi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ankara Kızılay’da bulunan İnsan Hakları Anıtı için Kamu Denetçiliği Kurumu ve Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na başvurdu.

Tanal, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na ve Kamu Denetçiliği Kurumu’na yaptığı başvuruda, “İnsan Hakları Anıtının etrafı çevrilerek, abluka altına alınarak, sadece anayasal emredici hükümler ihlal edilmekle kalınmayarak, uluslararası antlaşmalar ve tüm dünya tarafından kabul görmüş evrensel hak olan düşünce ve kanaat hürriyeti ihlal edilmektedir” dedi.

Tanal başvurusunda şöyle dedi:

“Özgürlük Anıtı önündeki ablukanın temel hak ve hürriyetleri hem anayasa hem de uluslararası sözleşmelere aykırı şekilde çember altında tutulduğunun tespiti ile ablukanın kaldırılmasına tavsiye niteliğinde karar verilmesini saygıyla arz ve talep ederim.

‘GÖZALTINA’ ALINMIŞTI

Kanun Hükmünde Kararname ile işlerinden atılan eğitim emekçileri, anıt önünde açlık grevine başlamış; polis burada yapılan eylemleri engellemek için İnsan Hakları Anıtını bariyerlerle abluka altına almıştı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!