SON DAKİKA

CHP’Lİ ÖZKOÇ: ŞEHİT YAKINLARI İÇİN TOPLANAN 52 MİLYON LİRA NEREDE?

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Onlar bu millet için öldü. Onların arkasında evlatları var. Siz ne çabuk unuttunuz? Unuttuğunuz yetmedi, onlar için toplanan yardım parasının da üstüne oturdunuz” dedi.

Bu haber 10 Aralık 2019 - 22:00 'de eklendi.
Abone ol

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Beşiktaş Vodafone Park Stadı’nın yanında 3 yıl önce meydana gelen terör saldırısında şehit olanların yakınları için toplanan yardım paralarının akıbetini sordu. TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuşan Özkoç, toplanan 52 milyon liranın neden şehit yakınlarına teslim edilmediğini sordu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un açıklamalarından satır başları şöyle:

“Bundan tam 3 yıl önce İstanbul’da, Beşiktaş Bursaspor maçı sonrasında bir bomba patladı. 39’u polis olan 44 yurttaşımız hayatını kaybetti. Onlar hayatlarını kaybettiler ama geride kalanlar onların anılarını paylaşmak, ülkeye verdiği hizmetleri hatırlatmak, birbirleriyle dayanışma içerisinde olmak için mücadele verdiler. Onların mücadelesine destek olmak için bir yardım kampanyası başlatıldı. Kampanyada 52 milyon 29 bin 365 lira toplandı. Devlet diyor k; ‘Bu yardım kampanyasında toplanan para 2 yıldır bizde duruyor, merak etmeyin.’

Orada toplanan para, yardım yasasının gereği bir yıl içinde vatandaşa geri gönderilmesi gerekiyordu. Uzatma süresiyle birlikte 2 yıl içinde bunun yapılması gerekiyordu. Şimdi soruyorum: Aradan geçen bunca zamana rağmen, yardım için topladığınız bu parayı neden şehitlerin ailelerine vermediniz. İkide bir ahkam kesen, şehitler üzerinden siyaset yapan, aslında polislerin de kendi ailesinden olması gereken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu neden hesap sormuyor?

Onlar bu millet için öldü. Onların arkasında evlatları var. Siz ne çabuk unuttunuz? Unuttuğunuz yetmedi, onlar için toplanan yardım parasının da üstüne oturdunuz.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Bunu başka bir iktidar yapsaydı 8 sütuna manşet olacak şekilde bütün gazeteler, televizyonlar ‘Bu iktidar şehitlerin parasını yiyor’ diye manşet atılırdı. Neden kimsenin sesi çıkmıyor?

Biz TBMM’de Türkiye Cumhuriyeti’nin bütçesini konuşuyoruz. O bütçe, namuslu, dürüst insanların alın teriyle kazandığı paradan verdiği vergilerle hazırlandı. Şehitlerin parasını hangi vicdanla yiyorsunuz? Bunlar da hiç vicdan yok. Allah sizi ıslah etsin. Şehitlerin paralarıyla kurulmuş bütçeyi TBMM’de konuşuyoruz”

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!