SON DAKİKA

CHP’li Murat Bakan: Türk Vatandaşlarının Kimlik Bilgileri İnternete Saçıldı

Milyonlarca Türk vatandaşının e-devlet üzerindeki tüm bilgilerine yabancı kaynaklı internet siteleri üzerinden ulaşılabildiği ortaya çıktı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, “Bu bir skandal ve milli güvenlik sorunu. Ev adresi, aşı bilgileri, aile ve akrabalıklar, telefon numarası hepsi var” dedi.

Bu haber 14 Aralık 2022 - 14:25 'de eklendi.
Abone ol

Milyonlarca Türk vatandaşının e-devlet üzerindeki tüm bilgilerine yabancı kaynaklı internet siteleri üzerinden ulaşılabildiği ortaya çıktı.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan yabancı kaynaklı bir internet sitesine girip mail adresiyle kayıt olarak, T.C vatandaşı olan herhangi birinin ev adresinden, aşı bilgilerine, aile ve akrabalıklarına, telefon numarası ve ev adresine ulaşılabildiğini açıkladı ve şunları söyledi:

TÜMÜ DOĞRU ÇIKTI

– Ben bunu denedim ve hem kendime hem de T.C vatandaşı olup, adı soyadı da Murat Bakan olan tüm kişilerin bilgilerine ulaştım. Kendi bilgilerimin tümü doğru çıktı. Türkiye’nin kozmik odasına girildi devletin çok önemli bilgileri ele geçirildi. Şimdi de vatandaşların bilgileri deşifre oldu.

TÜM DÜNYA BİLİYOR

– Bu bir skandal ve milli güvenlik sorunu. Ben kendi bilgilerimi kontrol ettim hepsi doğruydu. Teröristlerin ayakkabı numarasını biliyorduk. Şimdi tüm dünya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tüm kimlik bilgilerini biliyor.

ULUSAL GÜVENLİK RİSKİ

– Kimse bu ülkede Kişisel Verilerin Koruma Kanunu var filan demesin. Türk vatandaşlarının tüm bilgileri bütün ülkelerin istihbarat örgütlerinin elinde. Kapı numarasına kadar var. Bu bilgiler terör örgütlerinin eline de gider. Ulusal güvenlik riskidir. Kredi kartı yolsuzluğu da yapılabilir.

ÇALINDI MI SATILDI MI?

– İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün elinde olması gereken bu bilgiler çalındı mı, satıldı mı? Bir açıklama bekliyoruz.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR