SON DAKİKA

CHP’li Dursun Çiçek: Hayır bloku da ittifak yapmalı

MHP’nin AKP ile ittifak yapma konusundaki tavrını değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, ‘hayır’ blokunun da hem

Bu haber 16 Kasım 2017 - 17:04 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

MHP’nin AKP ile ittifak yapma konusundaki tavrını değerlendiren CHP İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, ‘hayır’ blokunun da hem yerel de hem genel de işbirliği yapacak şekilde organize edilmesi gerektiğini söyledi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında siyasetteki ittifak tartışmasını değerlendiren Çiçek, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’deki siyaset bloklaşma aslında anayasa oylamasıyla ortaya çıktı, ‘evet’ diyenler ve ‘hayır’ diyenler. Dolayısıyla bu sürecin hem yerel de hem genel de, 2019’da da bu gruplaşmanın devam edeceğini düşünüyorum. Şayet MHP bunu net bir şekilde ortaya koymuşsa bu anayasa oylamasında birlikte mücadele eden ‘hayır’ blokunun da hem yerel de hem genel de işbirliği yapacak şekilde daha somut adım atmaları, daha kurumsallaşmaları yönünde yapılacak çalışmaları teşvik etmek ve bunu daha organize hale getirmek bizim temel görevimiz diye düşünüyorum. Çünkü karşı taraf örgütlü bunu kurumsal yapıyorsa bizim tarafın da yani ‘hayır’ oyu kullananların da bu işi daha açık kamuoyunun bilgisi dahilinde daha kurumsal hale getirmesi 2019 seçimlerinde başarıya giden yolun ilk adımı olacaktır.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!