SON DAKİKA

CHP’li Deniz Yavuzyılmaz: Sisal Şans’a Devredildiği Günden Bu Yana İkramiyelere Yüzde 20 Vergi Getirildi

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Demirören Holding’in ortağı olduğu Sisal Şans’a dair ‘gizlenen bir gerçeği’ ortaya çıkardı.

Bu haber 03 Haziran 2021 - 0:29 'de eklendi.
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, “Kamuoyundan gizlenen gerçeği ortaya çıkardık” diyerek Demirören Holding’in ortağı olduğu Sisal Şans’a dair çarpıcı bir açıklamada bulundu. Yavuzyılmaz, Milli Piyango’nun oynattığı şans oyunlarının Sisal Şans’a devredildiği günden bu yana ikramiyelere yüzde 20 vergi getirildiğini açıkladı.

“Şans oyunları, Sisal Şans’a devredilmeden önce vatandaşa bir ikramiye çıktığında, vatandaş gidiyordu ne çıktıysa alıyordu. 100 bin lira mı çıktı, veriyordu biletini 100 bin lirayı alıyordu” diyen Yavuzyılmaz, bu durumun oyunların Demirören’in ortağı olduğu Sisal Şans’a devredilmesiyle birlikte değiştiğini söyledi. 

Yavuzyılmaz, “Şans oyunları Sisal Şans’a devredildikten sonra yüzde 20 veraset ve intikal vergisi geldi. Artık 7 bin 60 liranın üzerinde çıkan tüm ikramiyelerde, yüzde 20 intikal ve veraset vergisi ödenecek” dedi.

Atatürk'ün Katilleri

Hiçbir şans oyununun üzerinde yüzde 20’lik kesinti ibaresinin yer almadığını dile getiren Yavuzyılmaz, bu durumun yurttaşı kandırmak olduğunu söyledi.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!