SON DAKİKA

CHP’li Belediye Başkanı İnce’ye silahlı saldırı

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce eşi Nilüfer İnce ile birlikte ilçenin Yaka Mahallesi’nde bulunan evine girerken, kapı önünde silahlı saldırıya uğradı.

Bu haber 03 Aralık 2017 - 1:50 'de eklendi.
Abone ol

Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce eşi Nilüfer İnce ile birlikte ilçenin Yaka Mahallesi’nde bulunan evine girerken, kapı önünde silahlı saldırıya uğradı.

Otomobille yanına yaklaşan kimliği belirsiz bir kişi, üç dört kez İnce çiftine doğru ateş açtı. Silahtan çıkan mermilerden biri Mustafa İnce’nin sol diz kapağının üzerine isabet etti. İnce yere yığılırken saldırgan otomobille olay yerinden uzaklaştı.

Çevre sakinlerinin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Mustafa İnce ambulansla 9 Eylül Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Aynı ambulansla hastane giden CHP Güzelbahçe İlçe Baykanı Kazım Çam yaptığı açıklamada, “Saldırının siyasi olduğunu düşünmüyoruz. Biri kanunsuz bir iş yapmayı teklif etmiştir. Başkan da kabul etmeyince bu yola başvurmuştur diye düşünüyorum” dedi.

Görgün tanıklarının ifadesine başvurup çevredeki güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alan polis ekipleri, saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

‘ARKADAN YAKLAŞAN BİR ARAÇ, ÇARPARAK DURMALARINA NEDEN OLDU’

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır olaya ilişkin, İnce’yi ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, İnce’nin eşinin kullandığı araçla evine gittiği sırada arkadan yaklaşan bir aracın çarparak durmalarına neden olduğunu öğrendiklerini söyledi. Sındır, şöyle devam etti: “Tahminen belediye başkanımız takip edildi. Evinin önünde aracının durmasına neden olacak bir müdahale sonrası araçtan indiğinde kendisine silahla ateş edildiğini ve bacağından vurulduğunu biliyoruz. Kendisiyle görüşme şansım oldu. Sağlık durumu çok çok iyi. Canına yönelik bir endişe taşımıyoruz ama bacağındaki kurşun nedeniyle bir ameliyata alınacak. Tüm ailesine geçmiş olsun diyorum.”

‘HAYATİ TEHLİKESİ YOK’

Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Gürkan Ersoy da Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce’nin ateşli silah yaralanmasıyla hastanenin acil servisine getirildiğini söyledi. İncenin sol dizinden yaralandığını belirten Ersoy, “Belediye başkanımızın hayati bir tehlikesi şu an için kesinlikle yoktur. Antibiyotik tedavisi, tetanoz aşısı, serum takılması gibi işlemler yapılıp, filmleri çekilmiştir. İleri tetkik ve tedavisi için şu anda özel kata yatırılmıştır.” dedi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!