SON DAKİKA

CHP’li Ağbaba: OHAL sendikalıları sendikasızlaştırmak, örgütlü

CHP’li Hürriyet ile Ağbaba, İzmit’teki Posco Assan çelik fabrikasından sendikalı oldukları için çıkarılan işçilerle Türkiye

Bu haber 09 Ocak 2018 - 13:15 'de eklendi. 56

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “OHAL sendikalıları sendikasızlaştırmak, örgütlü olan toplumu bölmektir, örgütlü toplumu yok etmektir” derken CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ise “Ne yazık ki iktidarın OHAL sopası her fırsatta işçinin, emekçinin, garibanın sırtında kırılmaya devam ediyor” ifadesini kullandı.

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Posco işçileri ile TBMM’de partisine mensup bir grup milletvekiliyle yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Ne yazık ki iktidarın OHAL sopası her fırsatta işçinin, emekçinin, garibanın sırtında kırılmaya devam ediyor. İşçilerimiz de Başbakan’ı dinlediler, örgütlenmeye başladılar, yavaş yavaş sendikaya üye olmaya başladılar. Ancak işveren bunları haber alır almaz yavaş yavaş işten çıkarmalara başladı, sudan sebeplerle. Şu an itibarıyla yaklaşık 90 işçimizi sırf sendikal örgütlenme nedeniyle işten çıkardılar. Yaklaşık 40 günden fazladır bu arkadaşlarımız bölgemizde direniyorlar, işlerini istiyorlar. İşlerine iade için mücadele ediyorlar. Sırf sendikal mücadele verdikleri için işlerinden atılan işçilerimiz işlerine geri dönene kadar hakkın hukukun yerini bulana kadar biz bu mücadeleye devam edeceğiz.”

“ÖRGÜTLÜ OLAN TOPLUMU BÖLMEKTİR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da “Bunlar OHAL’i millete karşı başlatmadık demişlerdi maalesef OHAL bazen sendikalı olmak isteyen işçiye bazen taşerona bazen hakkını arayan asgari ücretliye karşı yapılan bir şeydir. OHAL tam da budur. OHAL sendikalıları sendikasızlaştırmak, örgütlü olan toplumu bölmektir, örgütlü toplumu yok etmektir. Ama bu mücadelede CHP olarak hem sendikamızın yanında olacağız hem işçilerimizin mağdur edilmemesi için TBMM’de Fatma Hanım ile birlikte mücadelemizi sürdüreceğimizi belirtmek istiyoruz” dedi.

(ANKA)

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın