SON DAKİKA

CHP'den 'Zarrab' açıklaması: Devleti önüne yatırdıkları adam itirafçı olmuş

"Türkiye'yi bu meselenin göbeğine sokma çabalarını hâlâ anlayabilmiş değiliz"

Bu haber 29 Kasım 2017 - 16:26 'de eklendi.
Abone ol

CHP Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, ABD'nin İran'a yönelik ambargo uygulamasını deldiği iddiasıyla 20 ay önce Miami'de tutuklanan Reza Zarrab'ın, "tanık" statüsüne geçtiği davayı değerlendirdi. 17 – 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sürecinde eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in kullandığı iddia edilen "Senin önüne yatarım Reza" ifadesini hatırlatan Tezcan, "Devleti önüne yatırdıkları adam itirafçı olmuş, şimdi de devleti ABD'nin önüne yatırırları mı diye korkuyorlar" dedi. 

CNN Türk'te yer alan habere göre Tezcan, şunları söyledi:

Dün sayın genel başkanımız grup toplantısında bir büyük skandalın delillerini ortaya koydu. Belgelerini ortaya koydu. İsmini birçok vatandaşımızın düne bilmediği bir adada Mann adaysıymış. Biz de dün öğrendik ama birilerinin çok iyi bildiği adada kurulmuş 1 sterlinlik şirket ile Erdoğan'ın akrabaları ve yakınlarındaki 15 milyon dolarlık para trafiğini, transferin belgelerini ortaya koydu. Yer yerinden oynadı. Birçok şey söyleyip konuyu boğuntuya getirmeye çalıştılar. Ama bu transferi izah edecek hiç ciddi bir şey söylemediler. 

Erdoğan bugün 14.00'de  açıklama yapacak dediler, hâlâ açıklama geldi. Madem yalan diyorsunuz, gelin Meclis'te araştırma komisyonu kuralım, teker teker araştırsınlar. Kim yalan söylemiş ortaya çıksın.

Savcılığa neden gidelim? Sayın genel başkan hiçbir zaman suçtur veya değildir diye bir şey söylemedi. Bu işin savcısı millettir. Biz millete bunu açıkladık. Genel başkan çıktı canlı yayında açıkladı. Öyle korktular ki TRT canlı yayını kesti. Genel Başkan dün çok açık, bu ülkede Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Erdoğan'ın eniştesi, kardeşi, dünürü, oğlu ve eski özel kalem müdürünün Mann adası diye bir adada bir sterline kurulmuş bir şirkete, bu yakınları arasında 15 milyon dolarlık para transferi var. 

"İstifasını bekliyoruz"

Bu işin davası milletin divanında görülecektir. Gerçek olduğunu tek tek genel başkan dekontlarla gösterdi. Islak imzalı dekontlar da elimizde. Varsa cesaretiniz açacağız araştırma önergesini bakalım aklamaya vicdanlarınız yetebilecek mi? Sayın Erdoğan gereğini yaparım demişti, gereğini yapma zamanı. İstifa etmesini bekliyoruz. Sahte diyorsa, kuralım komisyonu sahte mi değil mi bakalım.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

24. Dönem Bursa Milletvekilimiz Aykan Erdemir ile ilgili soruşturmanın başlama tarihi manidardır. Sayın genel başkanımızın Man Adası belgelerini açıklayacağı güne denk gelmiştir. Bu noktada bu meseleyi özellikle Reza Zarrab meselesini Türkiye'nin hak etmediği bir şekilde Türkiye'yi bu meselenin göbeğine sokma çabalarını hala anlayabilmiş değiliz. Bu çerçevede kim ne yaptıysa hesabı ondan sorarsınız. Bir yerlere bir şeyeri sıçratarak kaçış yolları aramanın bir alemi yok. 

Devleti önüne yatırdıkları adam itirafçı olmuş, şimdi de devleti ABD'nin önüne yatırırları mı diye korkuyorlar. 

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR