Privacy Policy Page
SON DAKİKA

CHP’DEN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI: BİR AN ÖNCE OLMASINI…

CHP Grup Başkanvekili Özkoç, Meclis’te yaptığı basın açıklamasında İYİ Parti’nin erken seçim çağrısını değerlendirdi. Özkoç, “Bizim gündemimizde erken seçim değil, ekonomik güçlükler vardır. Erken seçim olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz” dedi.

Bu haber 20 Kasım 2019 - 20:07 'de eklendi. Son Güncelleme20 Kasım 2019 - 22:59
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında dün Genel Kurul’da yaşanan tartışmaya değinerek, AKP Grup Başkanvekiliyle konuyu kendi aralarında tartıştıklarını ve netleştirdiklerini ifade etti.Özkoç, “Bugün Erdoğan beni kastederek, ‘Daha önce şahsıma hakaret etmişti. Şimdi de kadın grup başkanvekiline hakaret etti, ceza da yetmez milletvekillerine sesleniyorum gereğini yapın’ dedi. Ben de AKP Genel Başkanı’na sesleniyorum. Bizi başka gündem konularına çekerek asıl gündem konusundan uzaklaştıracaksınız. Bugünün gündem konusu insanlarımızın yoksulluğu, intiharlar, iş dünyasının ayıpları ve gerçekten Türkiye’nin indiği çıkmazdır. Grup başkanvekiliniz Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli siyaset liderlerinden Ecevit’i ABD emperyalizmi karşısında el pençe divan durmakla suçlayacak” ifadelerini kullandı.

  Erken seçim açıklaması

Erken seçimle ilgili soru üzerine Özkoç, “İYİ Parti’nin iç meselesidir. Kendi gruplarında değerlendirmişlerdir. Biz buna saygı duyarız ancak bizim gündemimizde erken seçim değil, vatandaşımızın bugün düştüğü durum, ekonomik güçlükler vardır. Hepimiz mücadele vermeye devam ediyoruz. Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz” dedi.Bir köşe yazarının CHP’li önemli bir siyasetçinin Erdoğan’ın huzuruna çıktığı iddialarına ilişkin ise Özkoç, “CHP töhmet altında kalıyor. Bir kişinin hakkını koruyayım derken bir partinin hakkı, hukuku korunmuyor. Bu gerçekten açıklanmalı. CHP demokratik kurallar içinde genel başkanını belirleyen, ülkesi için mücadele eden genel başkanı her zaman seçmiştir. Başımızda çok onur, gurur duyduğumuz bir genel başkan vardır” diye konuştu.Kaynak: CHP’den erken seçim açıklaması: Bir an önce olmasını biz de isteriz

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!