SON DAKİKA

CHP, Artvin’de katledilen aydınları andı

DİLAN ŞAHİNBAŞCumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Gençlik Kolları bugün saat 18.00’de Halit Paşa Meydanı’nda Uğur Mumcu ve

Bu haber 25 Ocak 2018 - 15:42 'de eklendi.
Abone ol

DİLAN ŞAHİNBAŞ

Cumhuriyet Halk Partisi Artvin İl Gençlik Kolları bugün saat 18.00’de Halit Paşa Meydanı’nda Uğur Mumcu ve Katledilen Tüm Aydınlar için anma düzenledi.

CHP Artvin Gençlik Kolları tarafından Uğur Mumcu ve katledilen tüm aydınlar için yapılan anma Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayarak yapılan konuşmalarla devam etti. İlk konuşmayı yapan CHP Artvin Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, “Bizi yakan, Uğur Mumcuların, Muammer Aksoyların, Gaffar Okkanların ve toprağa düşen nice yiğitlerin, aydınların katledilmesidir” dedi ve insanlığın sustuğunu, vicdanların kanadığını ve adaletin katledildiğini dile getirdi.

Ocak ayını zemheri olarak adlandıran Öztürk sözlerini Hasan Hüseyin Korkmazgil’in Acıyı Bal Eyledik şiirinden bir bölümle bitirdi.

Cüneyt Öztürk’ün ardından söz alan Parti İl Başkanı Ahmet Biber ise katledilen tüm aydınları anarakUğur Mumcu’nun mesleki hayatından söz etti.

Biber, “Bilgi Sahibi Olmadan Fikir Sahibi Olanlar” sözü Uğur Mumcu’ya aittir. Uğur Mumcu bu sözü Yeterli bilgi sahibi olmadan konuşanlar için söylemişti” diyerek, Uğur Mumcu’nun katledilme sürecinde nasıl geldiğini dile getirdi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Çok değerli aydınların yok edilerek bugün ülkenin kötü gidişine karşı ses çıkarmayan müsvettelerin önünün açıldığını vurgulayan Biber, “Bu kadar baskıya rağmen halen konuşan aydınlar, gazeteciler ise ya görevlerinden uzaklaştırılıyor ya da hapse gönderiliyorlar. Böylece de tek adam rejimi inşa ediliyor” dedi.

Konuşmasına aydınlık yarınlar için mücadele etmek gerektiğini vurgulayarak devam eden Ahmet Biber, yapılan etkinliği düzenleyenlere ve katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını bitirdi.

Ahmet Biber’in konuşmasının ardından katılımcıların, katledilen aydınların fotoğraflarının önüne karanfil koyması ile anma programı sona erdi.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!