SON DAKİKA

Cezaevindeki Sebahat Tuncel'e Nuriye ve Semih'e destek cezası: Spordan men

“İnsanları hayattan men ederken, benim iki ay spordan men edilmemin tabii ki kıymeti yok”

Bu haber 06 Eylül 2017 - 14:35 'de eklendi.
Abone ol

Tutuklu olan DBP Eş Başkanı Sebahat Tuncel’e, Nuriye ve Semih’e destek olmak amacıyla açlık grevi yapması nedeniyle “spordan men” cezası verildi. Tuncel, İki ay tutuklu kadınlarla spor ve sohbet gibi etkinliklere katılamayacak.

10 aydır tutuklu bulunan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Başkanı Sebahat Tuncel, Temmuz ayında Nuriye ve Semih’e destek için açlık grevi yapması nedeniyle iki ay “spordan men” cezası aldı. Sendika.org'un ANF’yi kaynak gösterdiği haberine göre Kandıra Cezaevi’nden mektup yollayan Tuncel, yeni haftada tutuklu kadınlarla spor ve sohbet gibi ortak etkinliklere çıkmayı “umduklarını” söyledi. Tuncel, “Umuyoruz diyorum; çünkü Silivri’den gelmeden önce Nuriye ve Semih için açlık grevine girdiğimden dolayı iki ay ‘spordan men’ cezası aldım” dedi.

“İnsanları hayattan men ederken, benim iki ay spordan men edilmemin tabii ki kıymeti yok” diyen Tuncel, “Karara itiraz edeceğim. En azından buradaki arkadaşları bir süre görebileyim diye, yoksa sonuç şimdiden belli. ‘Hukuk mu, guguk mu?’ diye soranlar yeni rejimin hukukunu uygulamaya koydular bile” diye kaydetti.

10 aydır tutuklu bulunan Sebahat Tuncel, Kandıra’ya sevk edilmeden önce Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın direnişine destek için Temmuz ayında üç günlük açlık grevine girmişti.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!