SON DAKİKA

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı, İstanbul’daki 25 Hazine Arazisini Açık Arttırmaya Çıkarıyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı, İstanbul’da hazineye ait 25 arsayı 14 Aralık’ta açık arttırma ile satışa çıkarıyor. Satışa çıkan taşınmazların 6’sı Şile’de Karadeniz kıyısında bulunuyor ve otel imarına sahip. En yüksek fiyat biçilen taşınmaz ise Arnavuktöy’de 22 milyon 904 bin liradan açık arttırmaya çıkarılacak olan benzin istasyonu imarına sahip olan parseller.

Bu haber 03 Aralık 2021 - 0:00 'de eklendi.
Abone ol

Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı, kendisine tahsis edilmiş olan hazine arazilerini, 14 Aralık’ta açık arttırma ile satışa çıkaracağını duyurdu.

İstanbul sınırları içinde satışa çıkarılan arsalar, Kanal İstanbul’un içinden geçeceği Arnavutköy ilçesi ile Beylikdüzü ve Şile’de bulunuyor.

Bakanlık yaptığı duyuruda arsa satışının yüzde 25 peşinat, KDV’den muaf ve 24 ay vade imkanıyla açık arttırma yöntemi ile  gerçekleştireceğini açıkladı.

KONUT, TURİZM VE AKARYAKIT İSTASYONU

Açık arttırma ile satışa çıkan parseller planlarda;  konut, turizm tesisi ve akaryakıt istasyonu imarına sahip. Arsaların fiyatları 402 bin TL ile 22 milyon 904 bin lira arasında değişiyor.

En yüksek fiyata sahip olan 22 milyon 904 bin liralık parsel;  Arnavutköy’de 3 parselden oluşan yaklaşık 6 bin metrekarelik “akaryakıt istasyonu alanı.”

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Konut imarına sahip 16 parselin biri Beylikdüzü’nde 15’i ise Arnavutköy’de bulunuyor. Turizm tesisi fonksiyonuna sahip 6 parsel de Şile’de bulunuyor.

Karadeniz sahilinde otel imarına sahip 6 parselin her birine 1.4 milyon lira değer biçilmiş.

KAYNAK: SÖZCÜ

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!