SON DAKİKA

CEM AYAZ YAZDI: SOY SOP DAVASI

Bu haber 12 Şubat 2018 - 23:01 'de eklendi. 733

HEDEF BELLİ

Düşünüyorum…

Soyum, sopum nereden geliyor diye.

Peki, siz hiç düşünmüş ve kafa yormuş muydunuz şu soy sop işine?

Ne güzel! Devletimiz bizim yerimize düşünmüş.

Giriyorsun tık diye, söylüyor şak diye. Söylüyordu yani, daha henüz merak edip de göz atmayanlar varken tık/şak olayı E devlet uygulamasından kaldırdı. Merak ettik neden acaba..?

Soyun sopun nereden geldiği son derece önemlidir elbet. Geldiğin yer, gideceğin istikameti gösterir bir bakıma.

Mesela, her türlü milliyetçiliği ayaklar altına alıyorsan, aldırtıyorsan bu topraklarda, geldiğin yere de, sürükleyeceğin istikamete de soru işaretleri ile yaklaşmak zorunludur bu noktada.

Türküm, doğruyum, çalışkanım demiyor ve dedirtmiyorsan daha eğitimin ilk sıralarında, nereden geldiğin ve nereye gideceğin, nereye götüreceğin ayan beyan ortada.

Hedef belli değil midir aslında?

 

BİR SORUN VAR ARAMIZDA

Ne olduğunu, nereden geldiğini ve nereye gideceğini, ister anandan, ister babandan sorup,  hani bir yokladığında, aldığın cevap öteki dünyaya açılıyorsa, sana da millet ile ümmet arasında bir tercih sunuluyor ve sen o tercihini ‘’o dünyanın kanunları bu dünyanın kanunlarıdır’’ diye,  bu yurda, bu yurttaşa dayatma hakkını kendinde buluyor, uyguluyorsan bir sorun var aramızdaki bu soy sop davasında.

Senin o dünyan kimseyi ilgilendirmez.

O senin meselen.

 

Bu dünyaya, bu topraklara gelince de;

Hani uğruna her gün şehitler verdiğimiz bu vatanın bağrında, soyumuz da bellidir sopumuz da.

 

‘’ Ne mutlu Türküm diyene’’ dir gelmiş ve geçmişimiz, bu soy sop davasında.

Lafımızı anlayan ya da anlamayana..!

 

Atatürk ile kalın.

Selam ile…

Cem Ayaz

Parlamentohaber/Korku yok!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın