SON DAKİKA

Cem Ayaz yazdı: Bu sefer maya tutmuş Meral abla…

Bu haber 02 Nisan 2018 - 15:43 'de eklendi. 1.040Son Güncelleme4 Haziran 2018 - 16:16

Pülümürün yaşsız kadını oradaydı…

Demirci Mehmet Efe orada.
Erzurumlu Nene hatunların yorgun ve ağrıyan dizleri orada. Silifke yoğurdunun beyazı. Kars kalesinin burcunda tüten bayrak uçuşa uçuşa koşmuş gelmiş.

Antep’li Karayılan orada. Şehit Kubilay’ın torunları orada. Kahraman Maraş’tan kahramanlar mı lazım?
Hepsi tam tekmil.

Kütahya’nın pınarları orada çağlıyor. Van gölününün yarasını Tuz gölü sarmakta. Tortum çayı, Yedigöller, Kızılırmak orada. Meriç’in suyu ile serinliyoruz.

Gediz ovasının inciri, pamuğu,  zeytini orada. Ayvalık rakı, balık da orada.

Konya Mevlana kapısından koşup gelmiş semazenler, İYİ’liğe dönüyor. Bolu’nun aşçıları, ellerinde kazan kepçe. Diyarbakır’dan kardeşler var, halay çekiyor. Mardin, Midyat, Muş ovası orada.

Zonguldak’tan madenci Hasan orada Soma bu sefer aklını da, 330 yasını da alıp gelmiş. Yaşam odasız madenlerde İYİ ve hayatta kalmak için İYİ’ler arasında.

Karadeniz çırpınıyor, Rize’ye kadar ellerinde çay filizi, dillerinde horonu tepmez olurlar mı Allah aşkına.

Bandırma orada, Erdek’li İYİ’ler zeytini ile gelmiş. Denizli’nin horozları İYİ sabahlar için ötüyor. Afyon’nun İYİ’leri kaymak tadında. Şuhut’un nohutuna İYİ’lik katıp da gelmişler.

Toroslar’ın Türkmen bacaları bahar güneşinde dahi tütüyor. Yörükler, poşularını bağlayıp, çadırını İYİ partiye kurmuşlar.

Antalya’dan gelenler var.
Meyvalar, ancak İYİ seralarda çiçekler açacak  diyorlar.

Fırat oraya gelmiş, Dicle’nin suyu gürül gürül akıyor. Zeybekler çalarken efelerin dizleri yerde, elleri havada, başları gökte.Küçüğü büyüğü Menderes birleşmiş bu kez Ankara’ya akıyor.

Kalpaklısı orada. Başı bağlı, başı açık hepsi orada. Bebesini kapan gelmiş.7’si de 70’i de orada. Yaşlılar taşlara oturmuş, gençler ayakta, gözlerde umut, yumruklar yukarıda.

İzmir Marşı var havada. Urla’lı İYİ’ler de orada.Bir Atatürk rozeti bir de İYİ parti rozeti yakalarda.

Fatih ilçe Başkanlığı üye kaydı yapıyor Ankara’nın tam ortasında.

Salon dolu, koridorlar, merdivenler, geçişler, içerisi, dışarısı insan seli.
Yetmez ama evet mi?
Yetmez, Gençlik parkı tıklım tıklım İYİ’lerden kalanı da nefes almak için orada.

Hakkari’den, Edirne’ye, Ardahan’dan Muğla’ya hepsi İYİ’ler arasında.

Korku duvarlarını yıkacağız” diyor Meral abla. İYİ’ler, aşmışlar sarayları, yıkmışlar saltanatları hepsi orada. Baskı, zulüm hak getire, millet iyiliğe, millet iyileşmeye koşmuş ve koşar durumda.

Sadece 333 otobüs İstanbul’dan düşünün bir kere. Kopup gelen, koşup gelen insanları izliyor, notlar alıyorum aklıma. Enteli, dantelli, köylüsü, kentlisi, işçisi, memuru, esnafı, hepsi İYİ’leşme yolunda.

Onlar T.C.yi devletten indiriyor, onlar çocuklarımızın zihninden andımızı kaldırıyor, onlar ki,  Türk’lüğümüzü ayaklar altına alıyor, aldırtıyor, kadınını örtülere büründürüyor, sahnelerden indiriyor, onlar ki, Türk kadınını emekten, sanattan, bilimden uzaklaştırıyor olsalar da;

Dur yolcu!
Bir kadın sahnelere atlıyor kendini atıyor ve diyor ki;
Burada Türk milleti, burada Türk vatanı, burada Türk bayrağı var;

” DUR YOLCU, DUR YOLCU! “diyor karanlığa.

Dağ başını duman almış.
İYİ’LER  bir araya geldi, geliyormuş, bu sefer maya tutmuş Meral abla…

Atatürk ile kalın.
Selam ile…

Cem AYAZ

 

Parlamentohaber/Korku yok!

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR

Cem Ayaz
Cem Ayaz Yazar, Emekli Deniz Astsubayı. 1969 İzmir doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, yükseköğrenimini de 1989 yılında deniz astsubay meslek yüksekokulunda(o zamanki adı Astsubay Sınıf Okulu ) ve daha sonra da Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Programı’na devam ederek tamamlamıştır. Deniz kuvvetleri komutanlığında, yurtiçi ve yurtdışında 28 yıl seyrüsefer branşında çeşitli kadrolarda, personel, amir, birlik komutanı olarak görev yapmış ve 2012 yılında istekle emekliye ayrılmıştır. Yaklaşık 20 yıldır edebiyat ile iç içe bir yaşam sürmekte, çeşitli internet sitelerinde yüz elliye yakın şiir, makale çalışmaları yayınlanmakta olup edebiyat dünyasının önemli isimleri tarafından da şiir ve deneme türünde deniz ve denizcilik konularında birincilik ödüllerine layık görülmüştür. Çalışma hayatına katılım aşamasında, üretime ve eğitime verdiği önemle, Arel Üniversitesi, Mektebim eğitim kurumları gibi eğitim kurumlarında idari işler müdürü olarak görev yapmıştır. Şubat 2018’de Ulak Yayınlarından ‘’Vatan Kaderine Terk Edilemez’’ adlı ilk kitabı yayınlanmıştır. parlamentohaber.com’da haber müdürlüğü görevinde bulunmuştur.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın