SON DAKİKA

Celal Şengör Hakkında Soruşturma

Akademisyen Celal Şengör’ün bir Youtube programında kadın öğrencisinin kalçasına tokat attığını anlatmasıyla başlayan tartışmalarda sıcak gelişmeler yaşanıyor. İTÜ, Celal Şengör hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Şengör ise yaşananlar sonrası istifa kararı aldı.

Bu haber 20 Eylül 2021 - 1:49 'de eklendi.
Abone ol

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), akademisyen Prof. Dr. Celal Şengör hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı. Üniversite rektörlüğünden gelen açıklamada Şengör’e isim vermeden eleştirilerde bulunuldu.

İTÜ SORUŞTURMA BAŞLATILDIĞINI AÇIKLADI

İTÜ rektörlüğü, Prof. Dr. Celal Şengör hakkında idari soruşturma başlattığını açıkladı.

İTÜ’nün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı;

Geçtiğimiz günlerde, üniversitemiz öğretim üyelerinden birinin çevrimiçi ortamda sarf ettiği sözlerle ilgili idari soruşturma başlatılmış olup, süreç devam etmektedir.

İstanbul Teknik Üniversitesi, fiziksel, sözlü ve diğer şekillerde tacizin, küçük düşürücü davranışların her çeşidine karşı olup, bu tür eylemleri gerçekleştiren kişilere en küçük bir tolerans gösterilmeyecektir.

Atatürk'ün Katilleri

İTÜ’nün yüzyıllara yayılan köklü birikiminin ve vizyonunun getirdikleri, böyle konularda gereken sorumluluğu almayı, en net tavır göstermeyi gerektirmektedir.
Taraflardan birinin mağdur olması ve korunması gereken özel hayatı nedeniyle idari soruşturma sonuçlanıncaya kadar kamuoyunu sabırlı olmaya davet ediyoruz. Olayın cezai yönü savcılık incelemesinde olup hukukun üstünlüğüne olan inancımız tamdır.

İSTİFA KARARI

Celal Şengör’ün soruşturma kararı sonrasında İTÜ’den istifa kararı aldığı öğrenilirken, akademik yaşantısını yurtdışında sürdüreceği öğrenildi. Şengör’ün şu anda kamuoyuna açıklama yapıp yapmayacağı ise henüz kesinlik kazanmadı.

CELAL ŞENGÖR NE DEMİŞTİ

Şengör videoda, “Yanımda duruyor. O kadar kızdırdı ki Saniye’nin eteğini kaldırdım, kıçına bir tokat attım. Bu, dehşete düştü. Baktım böyle bakıyor bana. Bana bak dedim baban bunu yaptı mı dedim. Babam bile böyle bir şey yapmadı dedi. Hah dedim eksik kalmış şimdi tamamlandı” ifadelerini kullanmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!