SON DAKİKA

Çekmeköy’deki Askeri Alanın Satışı İçin Protokol İmzalandı

Emlak Konut GYO, Çekmeköy’de askeri alan sınırları içindeki 312 bin 429 metrekarelik araziyi 937 milyon 289 bin TL bedel üzerinden satın almak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile protokol imzaladı. CHP’li Gürsel Tekin, “İstanbul talan ediliyor. Halkın malı, milletin malı beton lobilerine peşkeş çekilmek zorunda mı?” diye tepki gösterdi.

Bu haber 30 Mart 2021 - 0:05 'de eklendi. Son Güncelleme30 Mart 2021 - 01:07
Rabıta Uğur Mumcu'dan Sonra - Hüseyin Hakkı Kahveci

Sözcü Gazetesi’nden Özlem Güvemli’nin haberine göre: Emlak Konut GYO, 24 Mart’ta Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde Çekmeköy Taşdelen Mahallesi’nde 458, 459 ve 60 parsel sayılı taşınmazların 312 bin 429 metrekarelik kısmının toplam 937 milyon 289 bin 310 TL bedel üzerinden satın alınmasına ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile ek protokol imzalandığını açıkladı.

Bakanlık ile 17 Aralık 2020 tarihinde yapılan protokole ek olarak yapılan protokol ile Gebze Emlak Konutları 3. Etap bünyesinde yer alan ve Çevre Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne satılan 320 adet bağımsız bölümün KDV dahil 151 milyon 205 bin TL’sinin satın alım bedeli olan 937 milyon 289 bin liradan düşüleceği kaydedildi.

411 milyon 168 bin 506 TL’sinin Çevre Şehircilik Bakanlığı ile daha önce imzalanan protokoller kapsamında şirket tarafından devam ettirilen kentsel dönüşüm projelerine ilişkin iş ve işlemlerde kullanılacağı, kalan 374 milyon 915 bin 724 TL’nin ayrıca ödeneceği belirtildi.

“HALKIN MALI BETON LOBİLERİNE PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR”

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, askeri alanın satışına tepki göstererek “İstanbullumuzun geleceği için bir kez olsun kulağınızı beton lobilerine kapatın. Eşsiz güzelliğe sahip kentimiz İstanbul talan ediliyor, en değerli arazileri ya bir bir satılıyor ya da yapılaşmaya açılıyor. Sata sata bitmedi mi? Halkın malı, milletin malı beton lobilerine peşkeş çekilmek zorunda mı?” diye sordu.

Atatürk'ün Katilleri

İstanbul’un, “beton lobilerinin, imar çetelerinin” eline geçtiğini vurgulayan Tekin “Vatandaş, açlık, yoksulluk ve corona vakalarıyla sarsılmaya devam ederken, birilerinin gündemi hiç değişmiyor. İktidar, İstanbul’un ölüm fermanı olacak Kanal İstanbul projesinin planlarını onaylarken diğer taraftan da kentin elde kalan son boş alanlarını, beton lobilerine peşkeş çekmeye devam ediyor. İstanbul’da tam bir soygun ve yolsuzluk düzeni yaşanıyor. Bu imar planlarıyla amaçlanan İstanbul’a ihanet değilse nedir?” diye konuştu.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!