SON DAKİKA

Çavuşoğlu’ndan ABD’ye: Yanımızda değilseniz karşımıza da

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak seyahati dönüşünde gazetecilere açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, Afrin operasyonuyla

Bu haber 23 Ocak 2018 - 12:40 'de eklendi. 56

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Irak seyahati dönüşünde gazetecilere açıklamada bulundu. Çavuşoğlu, Afrin operasyonuyla ilgili ABD’yi şu sözlerle eleştirdi: “Biz ABD’ye diyoruz ki, yanımızda değilseniz gölge etmeyin, karşımıza da çıkmayın”.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile görüşmesinde Tillerson’un “Arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre Türkiye’ye roket falan atmamışlar” dediğini belirten Çavuşoğlu, Tillerson’a verdiği yanıtı şöyle anlattı:

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson telefon görüşmesinde dedi ki; ‘Arkadaşlarımızın verdiği bilgiye göre Türkiye’ye roket falan atmamışlar’. Ben de dedim ki ‘Biz kendi arkadaşlarımızdan aldığımız bilgiyi dikkate alırız.’ Şunu da söyledim. Fırat Kalkanı operasyonu sırasında YPG size ‘Rakka’ya girmeyiz, sizinle işbirliği yapmayız’ diyordu. Şimdi de benzer bir şey yapıyorlar. ‘Lütfen onların ağzıyla bizimle konuşmayın’ dedim. Biz ABD’ye diyoruz ki, ‘Yanımızda değilseniz gölge etmeyin, karşımıza da çıkmayın’. Menbiç’teki teröristler sürekli taciz ateşi yapıyor. Özgür Suriye Ordusu’na, Fırat Kalkanı bölgesindeki askerlerimize saldırıda bulunuyorlar. Eğer ABD bunu durduramıyorsa biz oradayız ve durduracağız. Bu konuda da kimseden korkmayız, kararlıyız. Öleceksek bir kere ölürüz.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın