SON DAKİKA

Çavuşoğlu: Suriye’deki durum Türkiye, Rusya ve İran’ın eylemleri sayesinde iyileşti

Basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, “Halep’ten başlayarak Rusya ile işbirliği yaptık ve ciddi başarılar elde ettik.

Bu haber 18 Kasım 2017 - 5:11 'de eklendi.
Atatürk'ün Katilleri

Basın mensuplarına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, “Halep’ten başlayarak Rusya ile işbirliği yaptık ve ciddi başarılar elde ettik. Rusya sözünü tuttu.  Zaman zaman hem hükümet güçleri, hem de muhalifler ateşkesi ihlal ediyor. Sonuçta İran’ı da garantör ülkelerinden biri olarak Astana sürecine dâhil ettik. Sonuç ortada, Suriye’deki durum, 6 ay önceki duruma göre iyileşti” ifadelerini kullandı.

RUSYA’NIN BMGK’DA VETO ETTİĞİ ABD’NİN SURİYE KARAR TASARISINI DA GÖRÜŞECEĞİZ

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bu hafta sonu Antalya’da yapacakları görüşmede kendisiyle Rusya’nın BMGK’da veto ettiği ABD’nin Suriye karar tasarısını da görüşmek istediğini söyleyen Çavuşoğlu, “Dostum Lavrov ile yaptığımız telefon görüşmesinde kendisi, Rusya’nın denenmiş uzmanlar ve kurumlar tarafından yapılacak (kimyasal saldırılarla ilgili) her türlü soruşturmaya açık olduğunu söyledi. Bana göre BM kurumları en denenmiş kurumlardır, bu nedenle Rusya bu inisiyatifleri desteklemeli. Görüştüğümüz zaman bu konuda Lavrov’u bilgilendireceğim” diye konuştu.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!