SON DAKİKA

ÇANAKKALE’DE GEMİYE OPERASYON: 25 KİLOGRAM KOKAİN ELE GEÇİRİLDİ

Çanakkale’nin Biga ilçesinde, Panama bandıralı ”Frontier Falcon” isimli gemiye operasyon düzenlendi. Geminin karina (omurga) bölümünün dış tarafına sonradan monte edilen tankta piyasa değeri 50 milyon lira olan 25 kilogram kokain ele geçirildi. Operasyonda aralarında 2 kaptanın da bulunduğu 7 gemi personeli gözaltına alındı.

Bu haber 23 Ağustos 2020 - 0:38 'de eklendi.
Abone ol

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ve Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekipleri, ”uluslararsı uyuşturucu” ticaretine yönelik yapılan çalışmalar sonunda, dün saat 12.30 sıralarında, Kolombiya’dan Biga ilçesindeki limana yaklaşan ”Frontier Falcon” isimli Panama bandıralı gemiye operasyon düzenlendi.

ELE GEÇİRİLENLER 50 MİLYON LİRA DEĞERİNDE

Operasyonda, 292 metre uzunluğundaki geminin karina bölümünün dış tarafına sonradan monte edilen tank içerisinde piyasa değeri 50 milyon lira olan 25 kilogram kokain ele geçirildi.

MÜRETTEBAT GÖZALTINA ALINDI

Geminin birinci kaptan Filipinler uyruklu A.C.C., ikinci kaptanı J.P.O., çarkçı G.P.A. ile M.K., S.Ö., R.K. ve M.E.V., operasyon sırasında geminin karina bölümüne botla yaklaştıkları sırada yakalanarak, gözaltına alındı.

BÖLGEDE DALGIÇLARLA  ARAMA

Operasyon kapsamında, çok sayıda dalgıç ve polis ile Sahil Güvenlik’e bağlı SAT Timi’nin geminin su altı ve üstünde kalan kısımlarında aramalarını sürdürdüğü bildirildi.

 

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!