SON DAKİKA

‘Can pahasına’ AKP’nin yanında!

Gündemdeki olası Afrin operasyonuyla ilgili konuşan MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Hükümetin can pahasına yanındayız” dedi

Bu haber 17 Ocak 2018 - 8:00 'de eklendi. 76

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündemde olan olası Afrin operasyonuyla ilgili konuştu, “Hükümetin can pahasına yanındayız” dedi.

Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda partililere seslendi. Bahçeli konuşmasında, “FETÖ’yü ABD’den ayrı düşünmek, geldiğimiz bu aşamada makul bir izah tarzı olmayacaktır. Kaçak güreşmeye lüzum yoktur, kıvırmaya hiç gerek yoktur. Kapanmamış bir hesabımız vardır, er ya da geç bu hesap görülecektir” dedi.

Daha sonra sözü Afrin operasyonuna getiren Bahçeli, “Afrin temizlenmeli, adi terör kampları, Münbiç’teki terörist üreme alanları yerle bir edilmelidir. Korkak ve kaçak yaşamaktansa kahramansa ölmeyi tercih ederiz. Hükümetin can pahasına yanındayız. Yiğit askerlerimizin duacısıyız. Allah gazamızı mübarek kılsın. İlahi yardımını bizlerden esirgemesin” dedi.

Yargı tartışması
Konuşmasında, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarının yerel mahkemeler tarafından tanınmamasına da gönderme yapan MHP Lideri, “Yargı organları arasında karmaşa, çekişme hâkimdir. Birisinin verdiği kararı diğeri bozmaktadır. Adalet kurumlarının kan kaybetmesi çarpıklıktır. Bu tablo yanlıştır. Şüphe ve endişeleri artıracaktır. Toplum ve devlet hayatına korku sinmiştir” dedi.

Bahçeli, sorduğu “FETÖ ile mücadelede devlet aklı topyekün devrede midir? Yoksa kısıtlı sayıda devlet adamının çabası ile mi süreç yürütülmektedir? FETÖ ile mücadelenin bir stratejisi var mıdır? Fikri temelleri, milli hedefleri, hukuki sınırları berrak bir zihinle belirlenmiş midir? Bu terör örgütü ile mücadelenin sınırları nedir? Biriken sosyal maliyeti, mağduriyetleri nasıl bertaraf edeceğiz” soruları ardından, “İnanıyorum ki, Sayın Cumhurbaşkanı da bunları düşünüyor, üzerinde kafa yoruyordur” ifadelerini kullandı.

Yandaşlara sert çıktı
Yandaşların AKP-MHP ittifakı hakkında “Kürt seçmen küser mi” benzeri soruları, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın ardından Bahçeli’nin de gündemine geldi. Yandaşlara sert çıkan Bahçeli, “Bazı başlıklar… ‘Kürtler, AK Partisi’ne küser mi?’, ‘2019’un anahtarı da Kürt seçmen.’ Milli ittifakı yıpratmak için kalemlerini silah gibi kullanmaya başlamışlardır. Bunların sicilleri lekeli ve karanlıktır. MHP’yi kim Kürt düşmanı gösteriyorsa alçaktır, haindir, sütünde haram vardır” ifadelerini kullandı.

Parlamentohaber.com | Korku yok!

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın