SON DAKİKA

CALİFORNİA ALEV ALEV YANIYOR

ABD’nin California eyaletinde hafta ortasında başlayan yangınlarda bilanço giderek ağırlaşıyor. Eyaletin kuzeyindeki yangında 9 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken, güneyde Malibu’yu etkisi altına alan yangında binlerce insan tahliye edildi. Uluslararası ajansların bölgeden geçtiği fotoğraflar olayın dehşet verici boyutunu gözler önüne seriyor.

Bu haber 10 Kasım 2018 - 20:24 'de eklendi.

Butte Bölgesi Şerifi Kory Honea, eyaletin kuzeyindeki San Francisco şehrinin yaklaşık 290 kilometre kuzeydoğusundaki Paradise kasabası ve civarını etkisi altına alan yangında 9 kişinin cansız bedenine ulaşıldığını belirtti.

Malibu’da binlerce kişi tahliye nedeniyle yollarda kuyruk oluşturdu.

Yangının 362 kilometrekarelik bir alana yayıldığını kaydeden yetkililer, çoğu ev olmak üzere 6 bin 700 binanın kül olduğunu ifade etti. ABD basınında yer alan haberlerde yangında 35 kişinin kaybolduğu bilgisi paylaşıldı.

California’nın güney kesimlerinde etki olan ve Malibu sahiline kadar ilerleyen diğer yangınlarda da toplam 250 bin kişi için tahliye emri verildi. Güneydeki “Hill” ve “Woolsey” adı verilen yangınlarda iki günden 150’den fazla evin yandığı bildirildi.

Yangın Malibu’da yerleşim yerlerine ulaştı.

Malibu’da evi olan birçok ünlü isim de faciayla ilgili sosyal medyada paylaşımlarda bulundu. Kim Kardashian ve Lady Gaga gibi isimlerin evlerini terk ettiği öğrenilirken, Caitlyn Jenner’ın evinin yangında küle döndüğü öne sürüldü.

Yangına müdahale çalışmaları aralıksız sürüyor.

Ünlü model Bella Hadid de Instagram’da yaptığı paylaşımda, okulunun alevler içindeki görüntüsünü paylaştı. Birçok anısının olduğu binanın yanması üzerine büyük üzüntü duyduğunu yazan Hadid, yangından etkilenenler için irtibat merkezlerini de duyurdu.

Yangının oluşturduğu dumanlar kilometrelerce öteden görülebiliyor.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!