SON DAKİKA

BURSA’DA YAKALANAN IŞİD CELLADI TUTUKLANDI

Cihatçı terör örgütü IŞİD’in infazcısı Suriyeli Yusuf Al Abdulkerim ve IŞİD’in istihbaratçısı olduğu iddia edilen oğlu Kemal El Hacı Bursa’da tutuklandı. Teröristlerin, Bursa’da doğalgaz servisinde çalıştıkları ortaya çıkmıştı.

Bu haber 04 Mart 2020 - 20:30 'de eklendi.

Bursa’nın İnegöl ilçesinde cihatçı terör örgütü IŞİD’in infazcısı olduğu öne sürülen Suriyeli Yusuf Al Abdulkerim ve IŞİD’in istihbaratçısı olduğu ileri sürülen oğlu Kemal El Hacı tutuklandı. Kocaeli’de yakalanan, Yusuf Al Abdulkerim’in diğer oğlu Vail El Hasan ve eşi Büşra Abdülrezzak ise sınır dışı edildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü’ne gelen istihbarat sonrası Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele ekiplerince 18 Şubat’ta operasyon düzenlendi. IŞİD’in infazcısı olduğu ileri sürülen ‘Abu Taki Al Shamy’ kod adlı, Suriyeli Yusuf Al Abdulkerim ile terör örgütünde istihbaratçı olduğu iddia edilen oğlu Kemal El Hacı, İnegöl’de yakalanıp gözaltına alındı.

Yusuf Al Abdulkerim’in diğer oğlu Vail El Hasan ve eşi Büşra Abdülrezzak ise Kocaeli’de gözaltına alındı. Bursa’ya getirilen 4 kişi, emniyetteki işlemleri sonrası adliyeye sevk edildi. IŞİD’in infazcısı Suriyeli Yusuf Al Abdulkerim ve oğlu Kemal El Hacı, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Kocaeli’nde yakalanan, Yusuf Al Abdulkerim’in diğer oğlu Vail El Hasan ve eşi Büşra Abdülrezzak ise sınır dışı edildi.

KATLİAM GÖRÜNTÜLERİNDE YER ALIYORDU

Suriye’nin Deyrizor kentine bağlı El-Meyadin ve El-Bukemal bölgelerinde IŞİD yöneticisi olarak faaliyet gösteren “Abu Taki Alshamy” kod adlıYusuf Al Abdulkerim’in, Bursa’da doğalgaz servisinde çalıştığı ortaya çıktıktan sonra Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla operasyon düzenlenmişti. Bursa Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen teröristin, IŞİD’in daha önce yayınlanan videolarında esirlerin infaz edilmesi görüntülerinde yer aldığı görülmüştü.

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!