SON DAKİKA

Bursa’da Korkutan Deprem!

Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde sabah saatlerinde gerçekleşen 3,8 şiddetindeki depremin ardından 4,3 şiddetinde yeni bir sarsıntı daha meydana geldi. Bursa Valisi Yakup Canbolat, “İlçede ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Ekiplerimiz araştırmalarını sürdürüyor.” açıklamasında bulundu.

Bu haber 22 Mart 2022 - 17:27 'de eklendi. Son Güncelleme26 Ağustos 2022 - 01:52
Abone ol

Sabah saatlerinde Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde gerçekleşen 3,8 şiddetindeki sarsıntının ardından, saat 17.10’da aynı ilçede 4,3 şiddetinde yeni bir deprem daha gerçekleşti. Başta Mustafakemalpaşa olmak üzere çevre ilçelerde de hissedilen depremin derinliği 7.4 kilometre olarak belirlendi.

BURSA VALİSİ: HERHANGİ BİR OLUMSUZLUĞA RASTLANILMADI

Bursa Valisi Yakup Canbolat, ilçede yaşanan depremin ardından ekiplerin gerekli çalışmalara hemen başladığını söyledi. Jandarma ve emniyet birimlerinin kırsal alanlarla da iletişim halinde olduğunu anlatan Canbolat, “İlçede ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı. Ekiplerimiz araştırmalarını sürdürüyor.” ifadesini kullandı.

AFAD’TAN AÇIKLAMA

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Bursa’nın Mustafakemalpaşa ilçesinde 4,3 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi. Depremin, saat 17.10’da ve 7 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

KANDİLLİ RASATHANESİ DEPREMİN ŞİDDETİNİ 4.2 OLARAK ÖLÇTÜ

Öte yandan, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin şiddetini 4.2 olarak duyurdu. Kandilli’nin verilerine göre deprem yerin 7.4 kilometre derinliğinde meydana geldi.

İÇİŞLERİ’NDEN AÇIKLAMA

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bursa – Mustafakemalpaşa’da 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. İlgili kurumlarla yapılan görüşme sonrası an itibariyle olumsuz bir durum olmadıgı bilgisi alınmıştır. Alanda tarama çalışmaları devam etmektedir. Geçmiş olsun Bursa.” dedi.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

    BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR