SON DAKİKA

BREZİLYA’DA YENİ VİRÜS ALARMI: BİR KİŞİDE TESPİT EDİLDİ

Dünya Sağlık Örgütü’nün domuz gribine benzettiği yeni virüs, Brezilya’daki bir kadında görüldü.

Bu haber 11 Temmuz 2020 - 19:05 'de eklendi.
Abone ol

Dünya, korona virüs salgını ile boğuşmaya devam ederken, gezegenin çeşitli yerlerinden yeni virüs haberleri gelmeye devam ediyor. Uzmanlar, yeni virüsün her ne kadar korkutan bir boyutta olmadığını belirtse de yeni bir salgının sözü bile, insanlarda endişe yaratmaya devam ediyor.  

Brezilya’da domuz gribine benzeyen yeni bir virüs görülmesi paniğe yol açtı. Virüs vakası Brezilya’nın Paraná eyaletindeki Ibiporã bölgesinde görüldü. 

DSÖ yaptığı açıklamada bunun domuzlarda görülen yeni bir virüs olduğunu açıklamıştı. ‘AH1N2’ adı verilen bu virüs Brezilya’da domuz eti kesimi yapılan bir tesiste çalışan 22 yaşındaki bir kadında görüldü.Herhangi bir hastalık geçmişinin olmadığı belirtilen kadının ayakta tedavi edildiği ve iyileştiği açıklandı.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

Yapılan testlerde virüs bulgusuna rastlanınca virüsün genetik yapısının tespiti için ileri araştırmalara başlandı. Tesisin Brezilya’da devam eden Covid-19 aşı çalışmalarının yapıldığı laboratuvarın yakında olması korkuyu artırdı. Konunun Brezilya gündeminde geniş yer bulması bekleniyor.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!