SON DAKİKA

Bozdağ’dan ‘direnen başkanlar’a uyarı: Zarar görürler

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ  “Biz halkın talimatıyla siyaset yapan bir partiyiz.

Bu haber 19 Ekim 2017 - 15:29 'de eklendi. 61

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ  “Biz halkın talimatıyla siyaset yapan bir partiyiz. Burada halkın ne istediğini görerek hareket ediyoruz. Halktan helallik isteyip hakkını da helal edip mevcut pozisyonlarına göre adım atmaları beklenir” dedi.

‘HALKIN İRADESİNE KULAK TIKAMAMAK LAZIM’

Bozdağ açıklamasında “Ortaya çıkan tablodan sonra doğru olan bunu ortaya koymaktır. Artık bu saatten sonra etik olan bu çerçevede bir adım atmaktır. Görevlerinden ayrılmaları 2019’a giden süreçte partimizin güçlenerek bu yolda yürümesine büyük bir destek olacağı gibi kendilerine de imkan açacaktır. Bir aksama var, siz bu sıkıntı olduğu zaman müdahale etmeyecek misiniz? Ben şunu hep söylüyorum; halkın ortaya çıkan iradesine kim kulağını tıkarsa,oradan kendisi seçim zamanı da zarar görür, başka zamanlarda da sıkıntıya uğrar. Onun için halkın iradesine kulak tıkamamak lazım. Arkadaşlarımızın bu değerlendirmelerini sağlıklı yapmasını, bu değişim iradesine uygun hareket etmesini bekliyorum” ifadelerini kullandı.

‘TEKNİK DİREKTÖRÜN DEĞİŞİKLİK YAPMASI GİBİ’

Bozdağ, istifa talepleriyle ilgili ortaya çıkan durumu da futbol göndermesi yaparak “Bu bir nevi maçta aksayan yerde teknik direktörün değişiklik yapması gibidir. Böyle bir değişikliği yapma ihtiyacı duyuyorsa teknik direktör, yapacak” diye yorumladı.

Erdoğan, istifasını istediği AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Bursa Belediye Başkanı Recep Altepe ve Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’u “Direnirlerse neticesi ağır olur” diye uyarmıştı.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın