Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Bozdağ: Zeytin Dalı Harekatı, Suriye devletine, Suriye halkına karşı bir harekat değildir

Bozdağ, Twitter’daki hesabından, Afrin’e yönelik başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bu haber 20 Ocak 2018 - 21:50 'de eklendi.

Bozdağ, Twitter’daki hesabından, Afrin’e yönelik başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı”na ilişkin açıklamalarda bulundu.

5)Türkiye’nin başlattığı bu harekat;Suriye Devletine,Suriye halkına,Suriye’nin toprak bütünlüğüne,egemenliğine ve siyasi birliğine,bölgede yaşayan Türkmen,Kürt ve Arap kardeşlerimize karşı bir harekat değil DEAŞ,PKK,PYD ve YPG terör örgütlerine karışı başlatılmış bir harekattır.

— Bekir Bozdağ (@bybekirbozdag) 20 January 2018

​Harekatın, uluslarası hukuk, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ile Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde başlatıldığını belirten Bozdağ, söz konusu harekatın, meşru ve uluslararası hukuka uygun olduğunu ifade etti.

‘SİVİLLER ASLA HEDEF DEĞİLDİR’

Bozdağ, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin başlattığı bu harekat, Suriye devletine, Suriye halkına, Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine, bölgede yaşayan Türkmen, Kürt ve Arap kardeşlerimize karşı bir harekat değil DEAŞ, PKK, PYD ve YPG terör örgütlerine karşı başlatılmış bir harekattır. Bölgede yaşayan Türkmenler, Kürtler ve Araplar bizim kardeşimizdir, komşumuzdur. Suriye halkı, bölgede yaşayan Türkmen, Kürt ve Araplar ile Türk halkı, aynı dinin mensubudur, aynı Peygamberin ümmetidir, aynı tarihin, kültürün mirasçısıdır ve aynı medeniyetin evlatlarıdır. Harekatın planlanmasında ve icrasındaki tek hedef, terör örgütleri ve teröristler ile bunlara ait sığınak, barınak, mevzi, silah, araç ve gereçlerdir. Siviller asla hedef değildir. Siviller zarar görmesin diye her tür planlama yapılmış ve gerekli her tedbir alınmıştır.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!