Privacy Policy Page
SON DAKİKA

Bozdağ: ABD ve Rusya ile her türlü işbirliğine varız

Reuters’a konuşan Bozdağ, TSK’nın Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bu haber 24 Ocak 2018 - 18:38 'de eklendi.

Reuters’a konuşan Bozdağ, TSK’nın Afrin’e yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Afrin harekatının ne kadar süreceğinin coğrafi şartlar ve mücadelenin niteliğiyle ilgili bir husus olduğunu belirten Bozdağ, “Operasyon bölge terörden arındırılana kadar sürecek” dedi.

Bozdağ, ABD-Türkiye ilişkileriyle ilgili soruya ise, “Türkiye bir terör örgütüne karşı NATO sınırlarını korumaya çalışırken, kendisine karşı NATO silahları kullanılıyor. Bu nasıl müttefiklik?” yanıtını verdi.

Bozdağ, “ABD bize verdiği sözleri tutmalı. Bugüne kadar terör örgütlerine verdiği silahları geri almalı. Eğer bu silahlar verilmeye devam ederse, bölgede barış kolay olmayacak” diye konuştu.

‘ABD HAREKATA KARŞI TUTUM ORTAYA KOYMADI, SADECE KAYGILARINI DİLE GETİRDİ’

“Bölgede huzur ve barış gelecekse ABD ile de Rusya ile de her türlü işbirliğine varız” diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin ABD ile sahada karşı karşıya gelmesi gibi bir düşüncesi yok. Zaten ABD de harekata karşı tutum ortaya koymadı, sadece kaygılarını dile getirdi. Türkiye’nin ABD ile sahada karşı karşıya gelme ihtimalini Menbiç’te de zayıf görüyorum. Türkiye, ABD’yi hiçbir zaman aldatmadı.”

Bozdağ ayrıca operasyonlar süresince Türkiye’nin Afrin bölgesindeki hava sahasını ihtiyaç duydukça kullanmayı sürdüreceğini de vurguladı.

‘AFRİN BÖLGESİNDE DEAŞ’IN BULUNDUĞUNA DAİR SOMUT BİLGİLER VAR’

“Afrin bölgesinde DEAŞ’ın bulunduğuna dair elimizde somut verilere dayanan bilgiler var” diyen Bozdağ, şöyle devam etti:

“DEAŞ’lıların hem Türkiye’ye sızıp eylem yapmak hem de Akdeniz/Türkiye üzerinden Avrupa’ya geçmek için teşebbüste bulunduklarına dair ciddi bilgiler mevcut; buralarda terörist eylem yapma ihtimalleri var.”

Parlamentohaber.com | Korku yok!

ATAM TV YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın.

"Ne Mutlu Türküm Diyene" Spotify ve iTunes da Yayında!

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYORUZ"

PH ANDROİD UYGULAMASI

PARLAMENTO HABER Android Uygulaması

En güncel haberlere PARLAMENTO HABER ile ulaşın

Canlı bildirim özelliği ile son dakika haberlerini kaçırmayın!

Google Play'den alın
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!