SON DAKİKA

BORÇ İÇİNDE YÜZEN AKP’Lİ BELEDİYE MALAZGİRT ETKİNLİKLERİ İÇİN YAKLAŞIK 320 BİN TL HARCADI

30 Ağustos Zafer Bayramı yasaklanırken Malazgirt etkinliklerinin düzenlenmesine tepkiler sürüyor. AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, Malazgirt etkinliklerinde çadır kurmak için yaklaşık 320 bin TL harcadı.

Bu haber 28 Ağustos 2020 - 1:20 'de eklendi.
Abone ol

İçişleri Bakanlığı’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarını pandemi gerekçesiyle yasaklamasına tepkiler sürerken Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Okçular Vakfı, önceki gün binlerce kişinin katılımıyla Malazgirt Zaferi kutlamaları düzenledi.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Pandemi kurallarının hiçe sayıldığı ve Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılan kutlamalar için AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi de binlerce lira harcadı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, “Konya’dan yaklaşık bin 100 kilometre uzaklıkta” düzenlenen Malazgirt etkinlikleri için ihale yaptı. “Malazgirt Zaferi Anma Etkinlikleri İçin Hizmet Alımı” adı altında düzenlenen ihaleyi, tek istekli olan Konya Büyükşehir Belediyesi iştiraki Konya Sanat Kültür ve Spor Faaliyetleri San. Tic. A.Ş. kazandı. Belediye şirketi ile belediye arasında 319 bin liralık sözleşmesi 21 Ağustos’ta imzalandı.

ÇADIR KURMAK İÇİN BİNLERCE LİRA

AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde, Malazgirt etkinliklerinde çadır kurulduğu belirtilerek, “Muş’un Malazgirt ilçesinde düzenlenen Malazgirt Zaferi’nin 949’uncu yıldönümü kutlamaları kapsamında Ahlat’taki Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bulunduğu çadır büyük ilgi gördü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi de Ahlat’ta Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bulunduğu çadıra misafir oldu” denildi.

Atatürk'ün Katilleri - Hüseyin Hakkı Kahveci

MALAZGİRT’E ÜÇ YILDA 46 MİLYON TL HARCANDI

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2017 yılında katılmaya başladığı ve Bilal Erdoğan’ın yöneticisi olduğu Okçular Vakfı tarafından organize edilen 1071 Malazgirt Etkinlikleri’nin düzenlendiği park için Tarım ve Orman üç yılda üç ayrı ihale gerçekleştirmişti. Üç ihale sonucunda da kamu bütçesinden toplam 46 milyon 136 bin TL harcanmıştı.

BUGÜN ÇOK OKUNANLAR

BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR

Parlamento Haber | Korku yok!